המטען שאותר ברכב של אבוטבול: בדרך לביצוע חיסול

במהלך פעילות מודיעינית של המשטרה התגלה הלילה מטען חבלה רב-עוצמה מוכן להפעלה בתוך שקית במכוניתו של אביב אבוטבול, בן משפחת הפשע הנתנייתית, ונוטרל בהצלחה. במשטרה חושדים כי אבוטבול וחבריו ביקשו לחסל חבר בארגון פשע יריב באמצעות המטען. הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו, עורכי דינו מכחישים את המיוחס לו

התושבים באזור צומת הרחובות שרת וגולומב בנתניה הופתעו להבחין בשעת לילה מאוחרת בתכונה חריגה של ניידות משטרה. אלה התרכזו באחת המכוניות החונות, שבחיפוש בה התגלה מטען חבלה רב-עוצמה, מוכן להפעלה, בתוך שקית. הרכב שייך ללא אחר מאשר אביב אבוטבול, בן למשפחת הפשע הידועה.

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי כעבור זמן קצר נעצר בעל הרכב, בנו של איש העולם התחתון צ'רלי אבוטבול, יחד עם חמישה מחבריו בפעילות מודיעינית של יחידת "להב 433" ועל ידי שוטרי יחידת הגדעונים. חוקרי היאחב"ל מעריכים כי המטען, שנוטרל על ידי חבלנים מבלי לגרום לנפגעים, היה מיועד לשמש לחיסול אנשי ארגון פשע יריב.

כעת בודקים במשטרה מי היה היעד לפגיעה, ובהמשך היום יבקשו החוקרים להאריך את מעצרם של אבוטבול וחבריו בדיון שייערך בבית משפט השלום בראשון לציון. העבירה המיוחסת להם היא סחר באמצעי לחימה.

באי כוחו של אבוטבול, עורכי הדין בועז קניג ויניב פרץ, טענו שמרשם חף מפשע: "הוא טוען שאין לו שום קשר למטען הזה ושהמשטרה מבצעת מעצרי שווא. האמת תתברר בקרוב ואנחנו מעריכים שהוא ישוחרר".

נכנס ויוצא מהכלא

לפני כשנתיים נשלח אביב אבוטבול ל-20 חודשי מאסר בפועל יחד עם אחיו פרנסואה, שעליו נגזרו תשעה חודשים מאחורי סורג ובריח. הם הושעו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ואחזקת נשק, אחרי שבדצמבר 2008 נמצא בבית מגוריו של אביב אקדח עם כדור בבית הבליעה יחד עם משתיק קול וכדורים נוספים.

שלושה חודשים קודם לכן, החזיק אביב, כך נטען, שני אקדחים טעונים במחסנית עם כדורים בארון כיבוי אש שבחניון ביתו וכן רימון גז ומחסנית ריקה. לאחר בדיקה התברר כי מדובר בכלי נשק שנגנבו מבעליהם.

בהכנת הידיעה השתתף ברהנו טגניה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת