הנהג הנמלט משחזר: "נסעתי עם הילדים לבית החולים"

דוד עינב, שחשוד בהריגת שני בני אדם בכביש 1 לפני שבועיים מציג היום את גרסתו. במשטרה חושדים שעינב נהג תחת השפעת אלכוהול אולם הוא ממשיך לטעון: לא ברחתי מהזירה, סייעתי לכוחות ההצלה

כמעט שבועיים נמצא דוד עינב במעצר בעקבות התאונה הקטלנית בכביש 1 בה נהרגו בת דודתו מזל בן נון וחברו הטוב משה חן. היום הוא משחזר לראשונה את השניות בהן איבד שליטה על הג'יפ.

"אני נסעתי בנתיב השמאלי. אני הייתי אמור לעקוף אותו", אמר עינב בשיחה עם חדשות 2. "ממש, כאילו חלפתי על פניו. הוא בדיוק נכנס לי לנתיב בלי לאותת, בלי כלום, אז אני שברתי את ההגה ואז כבר לא יכולתי לחזור, לא יכולתי לחזור לנתיב".

בתאונה הזו נפצעו גם שני ילדיה של מזל ואישה נוספת, חברתו של עינב. מחקירת אגף התנועה של מרחב השפלה עולה כי עינב שתה כמות גדולה של אלכוהול לפני הנסיעה וגם תוך כדי הנהיגה. מיד לאחר התאונה, הוא נעלם מהזירה.

כשנשאל למה נמלט מהזירה השיב: "נסעתי עם הילדים, נסעתי איתם לבית החולים. התחילו לשאול אותי על אמא שלהם".

"הוא לא היה מסוגל להתמודד עם המשפחה"

במשטרה מגדירים את עינב "נהג מסוכן". לפני 17 שנים הוא היה מעורב בתאונה דומה, גם אז נהג תחת השפעת אלכוהול וסמים. היום הוא מנסה לגונן על עצמו ומסביר שגם הוא קורבן של התאונה. "אני מצאתי את האישה, אף אחד לא ידע בכלל איפה האישה. אני זה שאמרתי לחובשים, כאילו הלכתי ורצתי בתעלה וראיתי את בת דודה שלי ואז הם הלכו ובדקו ואמרו לי שהיא מתה", הסביר.

במשך 3 ימים חיפשה המשטרה אחר עינב. לבסוף, הוא נמצא מסתתר באולם אירועים נטוש בלוד. עורך דינו אלעד שור טוען כי "החשוד לא ברח מזירת התאונה ולמרות שהוא היה פצוע והוא עצמו שתת דם, הוא החליט שהוא לא נשאר במקום, שהוא לא מסוגל להתמודד עם המבטים והשאלות והתחושות של המשפחה".

אחותו של ההרוג משה חן אמרה לחדשות 2: "רצינו שהוא יימצא, לגלות כמה שיותר פרטים על האירוע וכמובן שהוא יקבל את העונש שלו". היום שוב הוארך מעצרו בחמישה ימים נוספים. כעת ממתינים חוקרי התנועה של מרחב השפלה לתוצאות בדיקות השתן, ואז יוחלט האם להגיש נגדו כתב אישום בגין הריגת בת דודתו וחברו הטוב.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק