הרצח בציפורי: סבטלנה אמרה "לא" ללוחם מצ'צ'ניה - ונדקרה למוות

החשוד ברצח סבטלנה נוסיונסקי אתמול במפעל "לינרו לייט" בציפורי, לחם בעברו בצ'צ'ניה. אתמול בשעות היום הוא הגיע על פי החשד במיוחד להפסקת הצהריים במפעל, קרא לה לחצר - ונעץ את הסכין בגופה עד שהלהב נשבר. לאחר מצוד ממושך, אמש נעצר החשוד

חצי שעה אחרי שסבטלנה נוסיונסקי מנצרת עילית נרצחה על פי החשד על ידי עמית לעבודה, המשיכה אתמול הפעילות במפעל "לינרו לייט" באזור התעשייה ציפורית כמעט כרגיל. בצד אחד המשיכו לעבוד המלגזות ופסי הייצור, כשממולם עבדו חוקרי הימ"ר בזירת הרצח.

החשוד, בן 40 המתגורר בעפולה, הגיע למפעל אתמול קצת לפני השעה 14:00, בתזמון חריג למדי. "הבחור עבד משמרת לילה", סיפר ברוך, אחד העובדים, לחדשות 2. "כנראה שהוא הסתנן ואז עשה מה שזמם לעשות. זה מזעזע. אם היינו פה, היינו מונעים מהבחור לעשות את זה".

האיש ניצל את הפסקת הצהריים וקרא לנוסיונסקי, בת 45 במותה, להתלוות אליו לחצר. כעבור זמן קצר, כך חושדים במשטרה, הוא שלף סכין ודקר אותה מספר רב של פעמים עד שהלהב נשבר. בכל אותו הזמן, איש מבין העובדים במקום לא הבחין בדבר מה חריג שהתרחש: "אף אחד לא שמע שום דבר, דווקא כולם היו בהפסקה. כולם היו עסוקים באוכל וזהו", סיפר משה, אחד העובדים.

הערכה: הרקע לרצח - רומנטי

כעבור זמן קצר הועברה סבטלנה לטיפול רפואי. "מהזירה פונתה אישה במצב קשה לבית החולים 'פוריה'. יותר מאוחר התברר שהיא נפטרה מפצעיה", אמר במקום פקד אסף מנצור, קצין חקירות במשטרת נצרת.

בימ"ר עמקים מעריכים שהרקע לרצח רומנטי. סבטלנה עבדה במפעל בארבע השנים האחרונות. היא הייתה נשואה ואם לילד, ודחתה את חיזוריו של עובד חדש, שבתגובה מיהר לרצוח אותה, נמלט וטרם נעצר.

החשוד אינו מוכר בישראל, אבל במשטרה התקבל מידע שלפיו מדובר בלוחם לשעבר שהיה מעורב בקרבות בצ'צ'ניה ומכאן מסוכנותו הגבוהה. אתמול בשעות הערב שוחחו מנהלי המפעל עם העובדים, ניסו להרגיע והבטיחו לתמוך במשפחת העובדת שנרצחה - רק משום שהעזה לומר את המילה "לא". ואתמול בערב, לאחר מצוד ממושך, נעצר החשוד כשהוא מסתתר בדירה בנצרת עילית.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק