התקיפה בלב ת"א: "החשוד תכנן מסע נקמה במשך שנה וחצי"

תכנון התקיפה האכזרית בשדרות ח"ן בתל אביב לפני חודשיים ארך כשנה וחצי - כך עולה מהצהרת תובע שהוגשה נגד החשוד במעשה. על פי המשטרה, הוא חקר באינטרנט כיצד להתחמק מרצח וביצע פעולות שונות בניסיון לפגוע – ולצאת ללא עונש

התפתחות בחקירת התקיפה האכזרית בלב ת"א: מהצהרת תובע שהוגשה הבוקר נגד החשוד בדקירה עולה כי החשוד בהשחתת פניה של הצעירה תכנן את מעשיו בקפידה במשך כשנה וחצי. מעצרו הוארך בחמישה ימים ובשבוע הבא יוגש נגדו כתב אישום.

על פי המשטרה, המניע למעשה היה נקמה על פיטוריו של החשוד מעמותת "לחופש נולד", כבר בתחילת החקירה עלה כי היה סכסוך בין החשוד והקרבן, על רקע משמרות בעמותה, שבעקבותיו פוטר החשוד. האירוע המדובר התרחש לפני כשנה וחצי. מאז, טוענים במשטרה, עסק החשוד בתכנון הנקמה.

גורם בכיר במשטרת תל אביב סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בבחור נקמן בנשמה, כל ההתנהלות שלו הייתה מתוך תרעומת ונקמה".

חקר באינטרנט כיצד רוצחים בלי להיתפס

המשטרה מספרת כי מעט אחרי פיטוריו, החל לחפש החשוד מידע רב ברשת האינטרנט. בין השאר, חיפש סכין לקנייה, עיין בפסקי דין העוסקים במקרים של רצח וניסיון רצח, קרא מידע על התמודדות עם חקירה משטרתית ואפילו כיצד לנקות כתמי דם מסכין.

בספטמבר 2010, טוענת המשטרה, החל החשוד בצד המעשי של התכנון. הוא הצטייד בתעודת זהות גנובה, באמצעותה רכש אופנוע, קסדה מעיל וטלפון נייד. הטלפון נקנה עם שיחות משולמות מראש והחשוד השתמש בו אך ורק לנושאים הקשורים בפשע.

כך למשל, נהג החשוד להתקשר כמעט כל יום לעמותה עשרות פעמים ולנתק. המשטרה חושדת כי הוא עשה זאת על מנת לבדוק מתי הקרבן נמצאת בעבודה. החשד הזה מקבל אישוש באמצעות העובדה שביום שבו היא הרימה את הטלפון כשחייג, התרחשה התקיפה.

סמוך לאירוע נלקח לחקירה - ושוחרר

על פי המשטרה, בליל התקיפה, הגיע החשוד לשדרות ח"ן בתל אביב כאשר הוא רכוב על קטנוע, וכאשר זיהה את החשודה, תקף אותה ודקר אותה עשרות פעמים. אחרי התקיפה, ברח החשוד מהזירה על הקטנוע והחנה אותו בחניון תת קרקעי הסמוך לבית החולים איכילוב.

כחודש לפני שנעצר, נלקח החשוד לחקירה, אך שוחרר בסופה. מספר שבועות אחרי התקיפה, מצאה המשטרה את הקטנוע, ובתוכו הסכין בו נעשה שימוש בתקיפה, הקסדה ושאר ראיות הקושרות את החשוד למעשה. לפני 10 ימים, כשהגיעה המשטרה לראיות שקושרות אותו לאירוע, הם עצרו את החשוד והוא מצוי במעצר מאז.

מהמשטרה נמסר כי כתב אישום יוגש נגד החשוד בעוד מספר ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק