טרגדיה בצפון ת"א: גבר רצח ביריות את חברתו והתאבד

נערה בת 18 נכנסה הבוקר לחדר השינה של אמה ובן זוגה בשכונת רמת אביב החדשה, ונחרדה לראות את השניים ירויים. היא הזעיקה את כוחות ההצלה, שנאלצו לקבוע את מותה של האישה ופינו את בן זוגה שירה בעצמו לבית החולים, שם מת מפצעיו. מדובר בפסיכיאטר לשעבר, שאיבד את רישיונו. אביה של הנרצחת: היא רצתה לעזוב אותו

בני משפחתה וחברותיה של תושבת צפון ת"א בשנות ה-50 לחייה, שעל פי החשד נרצחה בידי בן זוגה, שהתאבד לאחר מכן, מתקשים לעכל את האסון הנורא הבוקר בבית ברחוב לוי אשכול.  

"היא אהבה את החיים, אישה מדהימה עם ילדים טובים שהצליחו בכול", העידה אחת מחברותיה של הקורבן, עובדת בכירה בחברת היי-טק. חברה נוספת סיפרה כי הנרצחת, שחזרה לאחרונה משבוע עבודה באירופה, התרגשה לקראת ליל הסדר אותו התכוונה לערוך בביתה: "היא תכננה ארוחה חגיגית גדולה".

בשעות הבוקר הזעיקה בתה בת ה-18 של הנרצחת את כוחות המשטרה ומד"א, לאחר שמצאה את בני הזוג ירויים. על פי החשד, הגבר, פסיכיאטר לשעבר שרישיונו נשלל, ירה בראשה של האישה ואחר כך - בעצמו.

צוותי ההצלה פינו אותו במצב קשה מאוד וכשהוא מחוסר הכרה לבית החולים "איכילוב" בעיר, שם מת בשעות הצהריים מפצעיו, בתום שעות של מאמצי החייאה.

על פי החשד בין בני הזוג, שניהלו מערכת יחסים זוגית לאורך כמה חודשים, התפתח סכסוך שבשיאו ירה הגבר באישה ואחר כך בעצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשעה 7:53 נמסר למד"א מרחב דן על גבר ואישה שנמצאו ירויים בדירתם. פרמדיקים העניקו לאישה טיפול רפואי וקבעו את מותה", דיווח דובר מד"א זכי הלר.

גופת האישה ובן זוגה הפצוע התגלו בחדר השינה. במשטרה אמרו כי לשניים לא היה עבר פלילי ולא הוגשו תלונות על אלימות במשפחה. שכניהם לא הכירו אותם, שכן הם לא התגוררו בבניין במשך תקופה ארוכה. לבני הזוג שלושה ילדים כל אחד - מנישואים קודמים.

סגן-ניצב סיגל בר-צבי, מפקדת תחנת תל אביב צפון, אמרה בזירה כי "החקירה נמצאת בשלביה הראשונים ואנחנו בודקים את הנסיבות. שניהם גרושים מבני זוג קודמים והם היו חברים לחיים. מי שגילה את האירוע זו הבת של האישה שמתגוררת בדירה הזאת".

הרצח הקודם - רק לפני 10 ימים

האירוע מהבוקר בא כשבוע וחצי אחרי שענבל סורקין מקריית מוצקין נרצחה על ידי בעלה. חודשיים לפני הזוועה הוא נקלע למצב נפשי קשה כשפוטר מעבודתו. למרות שלא היה לו עבר פלילי או היסטוריה של אלימות במשפחה, נראה כי נורות האזהרה בכל זאת דלקו – אך למרבה הצער, מבלי שאיש ישים לב לכך.

בעקבות ההידרדרות במצבו, פנה החשוד זמן מה קודם לכן לשירותי הרווחה בבקשה לקבל טיפול. אלא שאת מבוקשו הוא לא קיבל, בגלל שביתת העובדים הסוציאליים. יומיים לפני הרצח, ב-2:00 לפנות בוקר, הוא הגיע לבית החולים "רמב"ם" בחיפה ודרש לקבל טיפול. פסיכיאטר בדק אותו והחליט לשחרר אותו לביתו כשהוא מעניק לו גלולות, לא לפני שקבע כי "לא נשקפת ממנו סכנה לציבור".