נחשפה רשת הסחיטה הגדולה בישראל

כ-150 אנשי עסקים ותושבים באור יהודה נסחטו בעשרות מיליוני שקלים על ידי 7 חברי כנופיה שפעלו באזור, כך חושדים במשטרת ישראל. הפרשה שהותרה היום לפרסום כוללת חשדות חמורים על סחיטה ואיומים ברצח, ונחשפה רק בזכות איש עסקים שחשש לחייו, לא רצה לשלם - ולא חשש להתלונן

רשת הסחיטה הגדולה בישראל. צילום ארכיון (חדשות 2)

רשת הסחיטה הגדולה ביותר שפעלה בישראל בשנים האחרונות נחשפה ונעצרה - כך התירה המשטרה היום לפרסום. 7 חברי הרשת חשודים שסחטו באיומים כ-150 אנשי עסקים ותושבים באזור אור יהודה כשהם מוציאים מהם עשרות מיליוני שקלים.

בראש כנופיית הסוחטים, כך טוענים במשטרה, עמדו שני עבריינים מהאזור שהטילו מורא על הסובבים אותם. במהלך החקירה נעצרו שני פקידי בנק, פקידה בכירה בסניף בנק הפועלים באור יהודה ופקיד בנק לשעבר בסניף בנק דיסקונט ברמת אילן. הם חשודים בסיוע לחברי הרשת להלבין את הכספים שסחטו.

על פי החשד, כללה הלבנת הון המרת כספים למטבעות זרים, הזרמת כספים למקורות אחרים, רישום רכוש והעברתו לאנשי קש בחשבונות בנק של קרובי משפחה של החשודים.

עשרות נפלו קורבן לסוחטים כבר בהתחלה

במספר מקרים אף השתלטו החשודים על חשבונות הבנקים או לחילופין פתחו חשבונות בנק חדשים על שמם של הלווים ובאמצעותם הלבינו את הכספים. במסגרת החקירה נתפסו ברשות החשודים מספר דירות, תכשיטים יוקרתיים וכספים - כל אלו, על פי החשד, הם תוצאה של הלבנת הכספים.

החקירה החלה לפני מספר חודשים באופן סמוי, בעקבות תלונתו של איש עסקים מאור יהודה שסיפר כי הוא מעריך שחייו בסכנה, זאת לאחר שחברי הכנופיה איימו לרצוח אותו אם לא יעביר להם כסף רב. במסגרת החקירה המשותפת למשטרה, רשות המסים, הרשות להלבנת הון במשרד המשפטים והיחידה החדשה למלחמה בארגוני הפשיעה של רשות המסים, התברר כי הכנופיה פעלה מאז שנת 2004 ובמשטרה מעריכים כי עשרות בני אדם נפלו קורבן למעשים כבר בשנה הראשונה לפעילותה.

הבוקר הגישה המשטרה לבית המשפט המחוזי בתל אביב הצהרת תובע, ובתקופה הקרובה צפוייה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד השבעה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק