פרקליטו של החשוד בתקיפה בת"א: "מאמין שהוא ישוחרר בקרוב"

אחרי שבית המשפט האריך את מעצרו של מרשו בשלושה ימים, הביע עורך דינו אופטימיות באשר לסיכוי שהתיק נגדו ייסגר. הוא האשים כי האיש סובל מהתנכלויות במעצר

כשבוע וחצי אחרי לכידתו של החשוד בהשחתת פניה של הצעירה בשדרות ח"ן בתל אביב, האריך היום בית משפט השלום בעיר את מעצרו בשלושה ימים. האיש, שהסתכסך עם הצעירה על רקע עבודתם בעמותת "לחופש נולד", המשיך גם היום להכחיש מכל וכל את המיוחס לו.

בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט, הביע פרקליטו  אופטימיות באשר לסיכויים שישוחרר בקרוב לביתו, והאשים כי מרשו סובל מהתנכלות מצד חוקריו.

"המשטרה סיימה את החלק הארי של החקירה, ואם עד לשלב הזה לא הוגשו הצהרת תובע או כתב אישום, אני סבור שיהיה קושי לעשות זאת", אמר עו"ד אורי קינן. "אני מאמין בכל מאודי שהוא ישוחרר בדיון הבא וסומך על המשטרה שאם יגיעו שם למסקנה שהחקירה הגיעה לסופה והתיק לא הגיע לכדי כתב אישום - היא תורה על שחרורו".

"לא מאפשרים לו לנוח בין חקירות"

על יחס החוקרים כלפי מרשו, אמר עו"ד קינן: "הלקוח שלי טוען שבאופן שיטתי, במשך הימים שהוא עצור ומסיבות כאלה ואחרות, כל מיני גורמים פונים אליו בלילה ומעבירים אותו ממיטה למיטה ומתחנה לתחנה ולא מאפשרים לו לנוח בין החקירות. אני התלוננתי על כך בשמו ומקווה שזה ייפסק".

החשוד במעשה הוא גבר בן 33 המתגורר ברמת-גן, שנעצר בתום שבועות ארוכים שלאורכם לא נמצא קצה חוט שהוביל לאחראי למעשה. במשטרה טענו כי הוא, יחד עם אחרים, איימו לפגוע בקורבן, וכי לפי התכנית הוא תכנן וניסה לגרום למותה של האישה. נוסף על כך, הוא שדד אותה.

לאחר שהותקפה, הצעירה סיפרה כי הבחינה בתוקף רק לאחר שהתנפל עליה. לדבריה הוא היה לבוש מעיל וחבש קסדה, ולכן לא יכלה לזהות את פניו. לטענת גורמים במשטרה, חייה של הצעירה ניצלו בנס. בכיר במשטרת תל אביב סיפר אז כי "מי שעשה את זה פשוט לא ריחם עליה. הוא חתך וחתך אותה".

הצעירה אושפזה במצב קשה ובמהלך החקירה נתנה לשוטרים מספר כיווני חקירה אפשריים. באותה העת טענה כי לא יכול להיות שמדובר בשוד סתמי. בין השאר, סיפרה הנערה על גבר שפוטר בגללה ממקום עבודתה בעמותה לשחרור שבויים, "לחופש נולד". היא ציינה כי הסכסוך ביניהם פרץ על רקע שיבוצים במשמרות העבודה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק