פרסום ראשון: העבריין אסי ועקנין הוסגר לארצות הברית

לחדשות 2 נודע הלילה לראשונה כי איש העולם התחתון ועד המפתח שנסחט באיומים על ידי האחים אברג'יל והביא להסגרתם, עושה כעת גם הוא את דרכו לידי האמריקנים. הוא נעצר במקסיקו, שם הועבר לידי סוכנים פדרליים. המשטרה עודכנה על ידי הרשויות בוושינגטון

העבריין אסי ועקנין נעצר במקסיקו והוסגר לארצות הברית - כך נודע הלילה לחדשות 2. ועקנין, שהיה אחד מעדי המפתח במשפטם של האחים מאיר ויצחק אברג'יל, נסחט באיומים על ידי השניים - והרשעתם במעשה הייתה אחת מאבני הדרך המרכזיות להסגרתם לאמריקניים. הלילה, כאמור, נודע כי גם הוא הוסגר לארצות הברית. במשטרת ישראל אישרו את הידיעה וציינו כי עדכון על המעצר נמסר מהרשויות האמריקניות.

ועקנין נעצר כשניסה להיכנס למקסיקו. מכיוון שהוא נחשב למבוקש בארצות הברית, הוא נעצר והועבר לידי סוכנים פדרליים אמריקניים. הכלא האמריקני לא יהיה זר לו, שכן הוא כבר ריצה בעברו עונש מאסר שם בגין עבירות זיוף ומרמה של כרטיסי אשראי. אחיו של ועקנין כלוא בימים אלה בארצות הברית, אחרי שהורשע בהלבנת הון בפרשת הבנק למסחר - שבגינה נשפטים יצחק ומאיר אברג'יל על חלקם בה בבית משפט אמריקני.

לפי כתב האישום שהוגש נגד האחים אברג'יל בארצת הברית, שהביא להסגרתם מישראל אליה, סחטו השניים את ועקנין ואת אחיו אחרי שהעבירו לרשותם חלק מהכספים שגנבו בפרשת הבנק למסחר.

לפני כשנה, בדיון במשפטם של האחים, הפתיע ועקנין את הנוכחים באולם הדיונים כששינה את גרסתו באשר להקלטות שבהן נשמע מאיר אברג'יל מאיים עליו. הוא אמר אז: אח שלי לא דיבר עם מאיר, אומרים שזה מאיר בקלטות, למרות שזה לא הוא. לא אני ולא אחי מפחדים ממאיר, אף אחד לא חקר אותנו. אם יצטרכו לשאול שאלות נענה. יש להם עדי מדינה בארצות הברית שמשקרים וחוגגים על אח שלי ועל מאיר". 

עם זאת, לא ברור האם הסגרתו של ועקנין ממקסיקו לארצות הברית הלילה אכן קשורה לפרשת הבנק למסחר ולמשפטם של האחים אברג'יל.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק