לוד: צעירה הוצאה להורג ביריות

גופתה של יסמין אבו-זעלוק, בת 30 מלוד, נמצאה בשטח פתוח סמוך לבית העלמין בעיר לאחר שנורתה מספר פעמים בעורף. במשטרה חושדים כי מדובר ברצח שבוצע לפני יומיים לכל הפחות. האישה ומשפחתה היו מוכרים לשירותי הרווחה מתלונות על אלימות במשפחה, אולם היא בחרה להישאר עם בעלה למרות הכל

גופת אישה נמצאה אחר הצהריים בשטח פתוח בעיר לוד, סמוך לבית העלמין היהודי, כשבראשה מספר קליעים. במשטרה מעריכים כי מדובר ב"הוצאה להורג" ממש. הנרצחת היא יסמין אבו-זעלוק, בת 30, תושבת לוד.

האישה שנרצחה הייתה מוכרת היטב לשירותי הרווחה בלוד מתלונות על אלימות במשפחה. לפני כשנה היא נעדרה במשך כמה ימים, ואז מאות שוטרים השתתפו במאמץ לאתר אותה. בסופו של דבר היא נמצאה, והתברר כי היא ברחה ובהמשך החליטה לחזור לביתה ומשפחתה.

באירוע אחר, לפני כחצי שנה, היא נורתה מספר יריות ונפצעה באורח בינוני. החשוד במעשה היה בעלה, אולם התיק נסגר מחוסר ראיות. בעקבות אותו אירוע, גורמי הרווחה של עיריית לוד הציעו לה הגנה והפנייה למקלט לנשים מוכות, אולם היא סירבה והעדיפה לחזור לבעלה.

הבוקר הודיע הבעל למשטרה כי אשתו נעלמה, אך זמן קצר מאוחר יותר נמצאה גופתה. על פי הערכת המשטרה, האישה נורתה במקום אחר, באמצעות ירי של מספר קליעים בעורף, ורק לאחר מכן הושלכה גופתה בשטח שבו נמצאה. על פי ממצאי המז"פ בזירה, גופתה של הצעירה שכבה במקום מספר שעות לכל הפחות.

עד כה עוכבו לחקירה 6 חשודים במעורבות במעשה, בהם גם בעלה של הנרצחת. חקירת הרצח הועברה לידי ימ"ר מרכז.

שורה של רציחות בלוד בחודשים האחרונים

באוקטובר האחרון נרצחה אביר אבו קטיפן, אם לחמישה ילדים, לאחר שנורתה מנשק אוטומטי בזמן שנסעה ברכבה. כשלושה שבועות לפני כן נורתה למוות צעירה בת 27 מטווח אפס על ידי אלמונים, בעת שישבה במכונית עם בתה בת השמונה ואחיה. זה היה הרצח השני בתוך 48 שעות שמתרחש בלוד באותו סגנון אכזרי וסיים גל של אלימות קשה בעיר שאף גרר הצבת כוח סיור מיוחד של מג"ב.

אמל חלילי, תושבת לוד בת 27 ואם לשלושה, נורתה בפלג גופה העליון לעיני בני משפחתה בעת שישבה ברכב מאזדה סמוך למסילת הרכבת ברחוב הלן קלר בעיר. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים "אסף הרופא" בראשון לציון, שם קבעו הרופאים את מותה כתוצאה מאיבוד דם מסיבי. בתה ואחיה שהיו איתה ברב נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

יומיים קודם לכן נרצח סאמי חיג'אזי מחוץ לבניין עיריית לוד לעיני בתו כבת ה-12, כתוצאה מירי שאירע במקום. חיג'אזי, תושב לוד בן 41, נפצע בראשו. מותו נקבע בבית החולים "אסף הרופא". הירי אירע בכיכר המרכזית בעיר, כיכר השוטר. אנשי כוחות ההצלה ומגן דוד אדום הגיעו למקום, טיפלו בפצוע ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא, תוך מאמצי החייאה רבים שכאמור נכשלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק