צפו: מירוץ מכוניות לאור יום סמוך לחולון

נהגים שערכו "שיפורים" במכוניותיהם צולמו כשהם עורכים מירוצים מסוכנים בכביש 44 סמוך לחולון. לראשונה בישראל, בתום חקירה סמויה ומתועדת של המשטרה בשיתוף עמותת "אור ירוק" - הם נעצרו. כך זה נראה

מהיר, עצבני ומסוכן: היחידה המרכזית של אגף התנועה עצרה לראשונה נהגים בחשד כי השתתפו במירוץ מכוניות באזור חולון, תוך נהיגה פרועה ומהירה המסכנת את עוברי הדרך בנתיב תחבורה וברכבים שבוצעו בהם עפ"י החשד שינויים טכניים ל"שיפור" הספקי המנוע בניגוד לחוק.

ראשיתה של הפרשה במידע שהתקבל ביחידה , לפיו - במספר קטעי כביש שונים במרכז הארץ נערכים בערבי שישי , מירוצי מכוניות מסוכנים במכוניות "משופרות" ובליווי רכבים נוספים בנתיבים המקבילים וכן בשולי הדרך של חברים הצופים במרוץ "מקרוב" .

בשל תנועה מהירה במיוחד של מספר רכבים במקביל בכביש 44, נמנעה היחידה ממרדף אחר החשודים או מחסימה העלולה לסכן את הנהגים ואת שאר משתמשי הדרך. לאור זאת, הוחלט לערוך תיעוד סמוי לאורך הצירים ובהתאם לזיהוי הרכבים על פי לוחיות הרישוי , לזמן לחקירה את בעלי הרכבים ולעצור אותם.

בתום החקירה הסמויה והמתועדת, נעצרו שני נהגים שהשתתפו במירוץ. השופט שלח אותם למעצר בית מלא למספר ימים והורה להם להפקיד את רישיונם.

"כלי הרכב הופך לכלי רצח"

"מדובר בתופעה מסוכנת של הפיכת רכבים לכלי רצח בכביש", הדגיש מנכ"ל אור ירוק שמואל אבואב. "על ידי ביצוע שינויים לא חוקיים במבנה הרכב והמנוע ועריכת מרוצים באמצעותם. מירוצים כאלה מסכנים הן את הנוהגים בהם והן את כלל משתמשי הדרך".

גם תנ"צ רפי פלד, מ"מ ראש אגף התנועה, גינה את התופעה והזהיר: "מדובר בסיכון חיים של ממש בו מתבצעת נהיגה בקלות דעת של האוחזים בהגה. אומנם ניתן להם רישיון נהיגה באופן חוקי , אולם אלה עושים בו שימוש עברייני המסכן חיי אדם ואנו לא נאפשר זאת".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק