החשוד בתקיפת הצעירה יישאר במעצר ל-8 בימים

בית משפט השלום בתל אביב האריך אחר הצהריים את מעצרו של מאמן כושר בן 33, החשוד בהשחתת פניה של צעירה בשדרות ח"ן בתל אביב לפני כחודשיים. חברו שנעצר עמו וחשוד בקשירת קשר לביצוע פשע יישאר במעצר עוד יום אחד

החשוד, היום בביהמ"ש (חדשות 2)

מאמן הכושר בן ה-33, שגם עובד בבנק, החשוד בהשחתת פניה של צעירה בשדרות ח"ן במרכז תל אביב לפני כחודשיים, יישאר במעצר עוד 8 ימים. כך החליט היום בית משפט השלום בתל אביב, לאחר מעצר החשוד, אתמול. החשוד מכחיש כל קשר למעשים.

בית המשפט החליט להוציא צו איסור פרסום על שמו ותמונתו. כמו כן, חבר שנעצר עמו וחשוד בקשירת קשר לביצוע פשע יישאר במעצר יום אחד. "זה כמו שיתפסו אדם ברחוב ויגידו לו 'אתה חשוד ברצח', רק בסרטים רואים דברים כאלה", אמר החשוד השני בביהמ"ש.

במשטרה חושדים כי בין החשוד לבין הצעירה שהותקפה ונפצעה קשה התפתח סכסוך כשהם עבדו בעמותת "לחופש נולד". הוא נחקר במשטרה כבר לפני שבועיים, יחד עם עוד עובדים בעמותה, אך לטענת פרקליטו לא אמרו לו אז שהוא חשוד בדבר. בביתו נערך חיפוש ונלקחו משם מסמכים.

"ניסה לגרום למותה"

בבקשה שהגישו גורמי החקירה לבית המשפט נכתב כי החשוד "איים יחד עם אחרים לפגוע בקורבן, תכנן וניסה לגרום למותה" של הצעירה. נוסף על כך, הוא חשוד ששדד אותה. בין השאר מחזיקים החוקרים איכוני טלפון וקטנוע שלכאורה קשור למקרה.

לפני הארכת המעצר, סיפר עורך דינו של החשוד, עו"ד אורי קינן, כי "הוא אדם נורמטיבי לחלוטין, הוא בהלם מכל הסיפור הזה. הוא עובד בבנק, עצרו אותו בפרהסיה בפני העובדים והלקוחות", הוסיף. "המשטרה יכולה לחקור אבל ממש נורא בעיני הדרך בה זה נעשה. הוא לא מכחיש את הסכסוך אבל אומר שלא היו דברים מעולם". 

התקיפה המסתורית בלב תל אביב

לאחר שהותקפה, הצעירה סיפרה כי הבחינה בתוקף רק לאחר שהתנפל עליה. לדבריה הוא היה לבוש מעיל וחבש קסדה, ולכן לא יכלה לזהות את פניו. לטענת גורמים במשטרה, חייה של הצעירה ניצלו בנס. בכיר במשטרת תל אביב סיפר אז כי "מי שעשה את זה פשוט לא ריחם עליה. הוא חתך וחתך אותה".

הצעירה אושפזה במצב קשה ובמהלך החקירה נתנה לשוטרים מספר כיווני חקירה אפשריים. באותה העת טענה כי לא יכול להיות שמדובר בשוד סתמי. בין השאר, סיפרה הנערה על גבר שפוטר בגללה ממקום עבודתה בעמותה לשחרור שבויים. היא ציינה כי הסכסוך ביניהם פרץ על רקע שיבוצים במשמרות העבודה.

בימים שלאחר הדקירה, התחזקה ההערכה במשטרה כי הרקע למעשה האלימות הקשה בצעירה היה למעשה ניסיון רצח ולא שוד. ההערכה נבעה בין היתר מדבריה של הצעירה, לפיהם האדם שדקר אותה לא ניסה לחטוף את תיקה, אלא לפגוע בה באופן אישי. במהלך תשאול שעברה על ידי חוקרי המשטרה ניסתה הצעירה לשחזר את האירוע המסתורי. "יצאתי ממקום העבודה. היה גשום וסוער והלכתי ברגל", היא שחזרה והוסיפה: "ברגע האחרון הרגשתי שמישהו עוקב אחריי".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק