אמה של ענבל: "הוא קטף לי את הילדה, את הפרח שלי"

יום לאחר רצח בתם בקריית מוצקין, בני משפחתה של ענבל חן מתקשים לעכל את הטרגדיה. "הפושע הנתעב קטף לי את הפרח, את הילדה שלי", מאשימה אמה של ענבל את הבעל החשוד ומבקשת להעביר מסר לכל הנשים שסופגות התעללות מכל סוג: "לא לשתוק. תגיבו, תתלוננו, תצאו ותספרו למי שצריך - אל תשמרו את זה לעצמכן"

במשך דקות ארוכות עוד הייתה לאליאן סורקין תקווה. אמה של ענבל, שעל פי החשד נרצחה אתמול על ידי בעלה בקריית מוצקין, ניסתה להשיג את בתה בטלפון שוב ושוב - אך ללא הצלחה. "למה את לא עונה לי?", שאלה אותה בהודעה, "ענבלי, תתקשרי אליי, בבקשה", הפצירה בה באחרת. לבסוף הגיעה הבשורה המרה.

"הוא קטף לי את הילדה, את הפרח. בדם קר, פושע נתעב", מתקשה אליאן לעכל ומספרת למצלמת חדשות 2 על הבת שנדקרה למוות, עוד בטרם מלאו לה 30: "ילדה מדהימה, שאף פעם לא התלוננה ואי אפשר היה לכעוס עליה. אני לא מבינה איך יכול היה לרצוח אותה?"

למרות שבני הזוג לא היו מוכרים לשירותי הרווחה, מספרת האם על מערכת יחסים בעייתית ועל גילויי קנאה מצד החשוד. "הייתה אלימות מילולית לפני החתונה", מעידה אליאן ומציינת כי אביה של ענבל הזהיר אותה לפני שהשניים נישאו, ואמר לה כי עדיין לא מאוחר אם ברצונה להתחרט.

מסר לנשים: אל תשתקו!

אבל ענבל לא הקשיבה, נענתה לשכנועים של בן זוגה והצטרפה לסטטיסטיקה המבעיתה. עכשיו מבקשת אמה להעביר מסר חד משמעי לנשים שסופגות התעללות מכל סוג: "בבקשה, לא לשתוק. להגיב, להתלונן, לצאת ולספר למי שצריך - אל תשמרו את זה לעצמכן". הערב בשעה 17:30 תובא ענבל למנוחות בבית העלמין באילת.

הבוקר האריך בית משפט השלום בקריות את מעצרו של הבעל החשוד ברצח ב-10 ימים ושלח אותו להסתכלות פסיכיאטרית. במקביל נאסר לפרסם את שמו ופרטיו המזהים, למרות שהם נחשפו כבר אתמול בכל כלי התקשורת.

"החשוד לא נמצא בקו הבריאות וגם לא ברמת שיחה. הוא ממלמל כל הזמן וכואב את המקרה", טען עו"ד אודי גנון, פרקליטו של החשוד והוסיף כי מרשו זועק על כך שלא קיבל את הסיוע ואת הטיפול שביקש: "רק ביום שישי האחרון ב-2 לפנות בוקר התלוותה הנרצחת עם החשוד למחלקה בבית החולים רמב"ם, מה שמעיד על כך שזעק לטיפול הפסיכולוגי, מבחינתנו הוא כואב את המקרה".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק