יומיים לפני הרצח: הבעל מקריית מוצקין התחנן לסיוע נפשי ונשלח לביתו

לפני כחודשיים פוטר תושב קריית מוצקין מעבודתו ומאז נקלע למשבר נפשי שהלך והידרדר. בחודש שעבר הוא ביקש סיוע מגורמי הרווחה, אך לא נענה בשל שביתת העובדים הסוציאליים. שלשום הגיע באישון לילה לפסיכיאטר ששיחרר אותו לביתו, והיום דקר למוות את אשתו ענבל - וניסה להתאבד

זירת הרצח בקריית מוצקין (חדשות 2)

האם ניתן היה למנוע את הטרגדיה בקריית מוצקין? החשוד שרצח הבוקר את רעייתו ענבל וניסה לשים קץ לחייו, נקלע לפני כחודשיים למצב נפשי קשה כשפוטר מעבודתו. למרות שלא היה לו עבר פלילי או היסטוריה של אלימות במשפחה, נראה כי נורות האזהרה בכל זאת הבהבו – שלמרבה הצער, איש לא ראה.

בעקבות ההידרדרות במצבו, פנה החשוד כבר לפני כשבועיים לשירותי הרווחה בבקשה לקבל טיפול. אלא שאת מבוקשו הוא לא קיבל, בגלל שביתת העובדים הסוציאליים. ביום שישי האחרון, ב-2:00 לפנות בוקר, הוא הגיע לבית החולים "רמב"ם" בחיפה ודרש לקבל טיפול. פסיכיאטר בדק אותו והחליט לשחרר אותו לביתו כשהוא מעניק לו גלולות, לא לפני שקבע כי "לא נשקפת ממנו סכנה לציבור". יומיים בלבד אחר כך, הוא דקר את אשתו למוות וניסה להתאבד.

בשל מצבו, לא נחקר עדיין הבעל במשטרה והוא אושפז בבית החולים "רמב"ם". הוא ככל הנראה בלע כמות גדולה של כדורים שבעקבותיהם התעלף, וכך נמצא מוטל על רצפת ביתו, לצד גופתה הדקורה של רעייתו.

פרמדיק מד"א-כרמל, ערן גולדשטיין, היה אחד הראשונים שהגיעו לדירת בני הזוג וסיפר: "מצאנו אותם שוכבים על הרצפה בסלון מכוסים. כשניגשתי לזוג, האישה כמובן הייתה ללא דופק וללא נשימה, ולצערנו לא ניתן היה לבצע בה החייאה. כשנגעתי בגבר הוא הסתובב אליי והתעורר. הוא היה מאוד מבולבל ולא ידע מה אנחנו עושים בדירה. הוא שאל מה קרה, והשוטרים באו והרחיקו אותו".

השכנים בבניין סיפרו כי לא הרגישו בכל סימן שיכול היה לרמז על הטרגדיה שעתידה להתרחש. "הם התנהגו כמו כל השכנים ולא ראיתי משהו חריג", סיפר  אחד מהם. "לא שמעתי שום דבר, ואני לא יודע כלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק