ממציאי "מדבקת הפלא" נעצרו בחשד לעוד הונאה

עמוס בוחניק ואריק קליין, ממציאי "מדבקת הפלא", נעצרו היום בחשד לביצוע מעשי עוקץ, הונאה, מירמה וזיוף, בתום חודשים של חקירה. גורם במשטרה מסר כי "הפיתוח החדש" שלהם עוסק בטלפונים סלולריים

עמוס בוחניק ואריק קליין, הזכורים מפרשת "מדבקת הפלא", נעצרו הבוקר על-ידי מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל-אביב. השניים חשודים בין היתר בביצוע מעשי עוקץ, הונאה, מרמה וזיוף, וזאת בתום חודשים של חקירה שבמהלכה נאספו עדויות ומסמכים שונים. גורם במשטרה מסר לחדשות 2 כי החשד הוא ש"הפיתוח החדש" של השניים הוא בתחום הסלולר.

ד"ר עמוס בוחניק הינו בעלי חברת "סייף סקיי", המחזיקה בזכויות "מדבקת הפלא" שהתיימרה למנוע התקפי לב. בחודש שעבר העיד בוחניק בבית המשפט כי הוא סבור כי אריק קליין, ממציא המדבקה, לא "עקץ" אותו, וזאת למרות הפרסומים שחשפו גילויים על התנהלותו הבעייתית של קליין.

"לא היה עוקץ. יש מדבקה, ויש עסקה", אמר בוחניק במהלך עדותו בחודש שעבר בתביעת הדיבה שהגיש עם קליין נגד העיתון "גלובס", בבית משפט השלום בפתח-תקווה.

בתחקיר חדשות 2 אמר קליין: "זו המצאת המאה" 

בתכנית "אולפן שישי" בשנת 2009 שודר תחקיר בלעדי אודות "מדבקת הפלא" וממציאה, אריק קליין. "תנו לי חצי שעה ותשתכנעו שמדובר בהמצאת המאה", אמר קליין בראיון.

"המדבקה הזאת היא פריצת דרך עולמית", התעקש קליין. "יש עסקה. העסקה שתצא לפועל היא עסקה לגיטימית אמיתית. אני אפרסם אותה שארצה". אחרי שהדבר פורסם, מנכ"ל החברה הודיע שהוא מתפטר, אחרי שבועיים בלבד. גם החברה הבריטית MSI ששמה הוזכר ככזו שתשלם לקליין ושותפו 370 מיליון דולרים תמורת שליש מהחברה, המשיכה להכחיש כל קשר.

"אין לנו שום עסקים עם החברה הזאת", אמר ריצ'רד סטיוארט, מנהל שיווק MSI בלונדון. "אין לנו שום קשר לסיפור הזה. כלל וכלל. לא היה לנו שום משא ומתן איתם, שום מגע. אנחנו לא מכירים את הצדדים הנוגעים לעניין מעולם לא דיברנו איתם".

תזכורת - פרשת "מדבקת הפלא":

ממציא המדבקה: או שיש לי פריצת דרך או שאני פסיכופט

עסקת ענק או נוכלות: חשיפה ראשונה של 'מדבקת המאה'

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק