שני צעירים מצפת נאשמים בהצתת רכבי ערבים בעיר

אל שרשרת מעשי ההתנכלויות בעיר הצטרפה לפני כשבועיים חוליה נוספת, כשנער בן 18 וקטין העלו באש שתי מכוניות בבעלות סטודנטים ערבים במכללת צפת, כנקמה על הפיגוע באיתמר

אחד מכלי הרכב שהוצתו בצפת (חדשות 2)

שבועיים אחרי שהציתו מכוניות של סטודנטים ערבים במכללת צפת כנקמה על הפיגוע שבו נרצחו בני משפחת פוגל מאיתמר, הוגשו היום לבית המשפט המחוזי בנצרת כתבי אישום נגד שני צעירים, האחד בן 18 והשני קטין, המייחס להם את המעשים. בפרקליטות ביקשו גם לעצור את השניים, תושבי צפת, עד תום ההליכים.

האירוע התרחש ב-16 במרס. לפי כתב האישום, הגיעו לפנות בוקר הנאשמים למעונות הסטודנטים במכללה והעלו באש מכוניות "אאודי" ו"מאזדה" שסברו כי הן בבעלות ערבים. בעקבות זאת, נגרם נזק חמור לאחד מכלי הרכב. מיד אחרי התקרית פתחה במשטרה בחקירה, שבסיומה נעצרו הצעירים.

במשטרה רואים את הפרשה בחומרה רבה, במיוחד בשל העובדה שהיא מהווה חוליה נוספת בשרשרת גילויי עוינות שנרשמה בתקופה האחרונה כלפי הסטודנטים הערבים שלומדים במכללת צפת. רק בחודשים האחרונים הותקפו בעיר צעירים ערבים, וממנה יצא "מכתב הרבנים" בקריאה שלא להשכיר להם דירות.

בשיחה עם חדשות 2 סיפר אחד הסטודנטים הערבים על האווירה הקשה שעמה הוא וחבריו נאלצים להתמודד: "הכל התחיל כשרב הראשי של צפת קרא לתושבים לא להשכיר דירות לערבים. מזה החלה ההסתה. ומשם התחילה ההסתה. כבר ריססו כאן כתובות נאצה של 'מוות לערבים' ו'תג מחיר' בכניסה למכללה. אנחנו מרגישים פחד ואימה ומאוימים כל הזמן. אנחנו מקווים שהמשטרה באמת תמנע כל מה ששונאי הערבים בעיר ינסו לעשות. באנו לכאן כדי ללמוד והם טוענים שאנחנו רוצים את הבנות שלהם. בכל מקרה, אירועים מהסוג הזה לא יגרמו לנו לא להמשיך ללמוד".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק