בלעדי: העובד הזר של היועמ"ש מדבר

העובד הזר שהועסק באופן לא חוקי בביתו של היועץ המשפטי לממשלה מדבר לראשונה. רשות ההגירה איתרה את העובד ובקרוב יחליטו שם אם להגיש נגדה כתב אישום ולגרשו. "חשבתי שהעובד חוקי, הוא הציג בפניי מסמכים", אמרה אביבה ויינשטיין בחקירתה

פ' מהודו מטפל (במהלך השבוע) בקשיש בחיפה. ביום החופשי שלו הוא רצה להרוויח כמה מאות שקלים והסכים לעבוד בבית בהרצליה פיתוח - ביתו של יהודה ויינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה.

"היא שאלה 'יש לך ויזה', אמרתי שכן אבל היא לא בדקה איזה סוג של ויזה", הוא מספר בראיון בלעדי לחדשות 2. השבוע איתרה אותו יחידת עוז של רשות ההגירה והאוכלוסין, ופ' הודה שהועסק בניקיון בניגוד לחוק וכי עבודתו הופסקה סמוך למינויו של ויינשטיין ליועץ המשפטי לממשלה.

על ויינשטיין עצמו סיפר פ': "אני יודע שהוא יועץ משפטי לממשלה, ראיתי אותו בעיתון וידעתי שהוא איש חשוב. אמרתי לו 'בוקר טוב אדוני', הוא איש שקט ולא דיבר איתי בחזרה".

"היא ידעה את שמי ואת מספר הטלפון שלי"

היועמ"ש וינשטיין (חדשות 2)
בחקירתה אמרה אביבה ויינשטיין, "חשבתי שהעובד חוקי, הוא הציג בפניי מסמכים". כשנשאלה "האם תוכלי לעזור לנו לאתר אותו?", השיבה: "לא, אין לי את שמו המלא, את הכתובת שלו או אפילו את מספר הטלפון שלו". לאחר החקירה, כך לטענת ויינשטיין, היא דווקא כן העבירה את מספר הטלפון שלו לחוקרים.

אבל פ' מספר סיפור אחר. "אני לא מאמין לזה, אם עבדתי שם יותר משנה היא ידעה את שמי מספר הטלפון שלי. אולי גם היא מפחדת". כשנשאל האם הוא מפחד, ענה פ': "מפחד שיגרשו אותי".

עכשיו צריכים ברשות ההגירה והאוכלוסין לסיים את החקירה הזו. בסופה, מעריכים גורמים המעורים בחקירה, יוגש כתב אישום נגד אביבה ויינשטיין. אם תורשע, הקנס שיוטל עליה יכול להגיע עד ל-150 אלף שקלים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק