נסע ללא רישיון, נכלא - ונתפס שוב

לפני כחצי שנה נתפס פחרי עטאללה, בן 44, כשהוא נוהג ללא רישיון ותחת השפעת סמים. בעסקת טיעון מקלה במיוחד נגזרו עליו 5 חודשי מאסר, אך לאחר 4 חודשים השתחרר. זה לא הרתיע אותו והשבוע הוא נתפס נוהג שוב. בנו גרם לתאונה בה נהרגה שופטת ו-3 בני אדם נוספים

בחודש ספטמבר האחרון מדינה שלמה הזדעזעה מתאונת דרכים קשה בכפר יסיף, בה נהרגה השופטת נסרין כריאני בת 44, ובני הזוג ד"ר ניזאר תומה ואשתו ג'וזפין, בשנות ה-40 לחייהם. הנהג שהורשע בפגיעה הוא אמיר עטאללה מהכפר ירכא, רק בן 19. בתאונה נהרג גם חברו של עטאללה, שישב לצדו.

כמה ימים לאחר מכן אביו של אמיר, פחרי עטאללה, נעצר במהלך פעילות משולבת של תחנת עכו ובלשי היחידה המרכזית של אגף התנועה במשטרה. השוטרים נדהמו לגלות שהנהג בן ה-44 שנוסע ללא רישיון ותחת השפעת סמים הוא אביו של אמיר. בעסקת טיעון מקלה במיוחד נגזרו עליו חמישה חודשי מאסר, מתוכם ריצה ארבעה בלבד - ושוחרר.

כעת מתברר כי הגנים המסוכנים במשפחה ועונש המאסר לא מרתיעים את עטאללה כלל. השבוע הוא נתפס נוהג שוב - כאמור, כשכלל אין לו רישיון נהיגה.

בזמן מעצרו הקודם, לפני כחצי שנה, שאלו השוטרים האם אף פעם לא ניסה להוציא רישיון. "לא", השיב זה באדישות. "אתה משתמש בסמים", היקשו השוטרים, וזה ענה בלי בושה: "כן, היום בבוקר פעם אחרונה".

נהרגו לאחר שבילו במסעדה בכפר

ההרוגים בתאונה לה גרם בנו של פחרי, אמיר, הם השופטת נסרין כריאני בת 44, והזוג ד"ר ניזאר תומה ואשתו ג'וזפין, בשנות ה-40 לחייהם. השופטת היא גיסתם של הזוג. ד"ר ניזאר שימש כרופא שיניים, והוא אחיו של ראש מועצת כפר יאסיף. אשתו הייתה אשת חינוך בכפר. חברו של הנהג הדורס, שישב לצידו בעת התאונה, מת מפצעיו.

התאונה אירעה כאשר יצאו השלושה מבילוי במסעדה באזור וצעדו לביתם. רכב שנסע בכביש סטה לפתע לנתיב הנגדי מסיבה שאינה ברורה, התנגש בהם וגרם למותם. יושבי הרכב הפוגע נפצעו אף הם, שניים באורח קשה ושניים באורח קל, אחד מהם, כאמור, מת מפצעיו.

בעלה של השופטת נסרין כריאני, דאוד כריאני, יצא מספר שניות לפניה מהמסעדה, חצה את הכביש וחיכה לה. בדיעבד, היו אלו השניות שהצילו את חייו. "הקדמתי את אחותי וגיסי רק במעט, ופתאום שמעתי קול בלימה וחבטה אדירה", הוא סיפר לחדשות ערוץ 2 באינטרנט. " התעלפתי במקום. אני יכול רק לקוות שזו תהייה התאונה האחרונה. כעת אני אגדל את ילדי וילדי אחותי לבד", הוא הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק