אל פסגת החרמון הזוהרת, בלי רישיון: "רצינו לראות את השלג"

תושבת תל אביב מיהרה לראות את ההר המושלג, רגע אחרי תחילת האביב. העובדה שמעולם לא הוציאה רישיון לא הפריעה לה. בסוף השבוע נשלל רישיונם של יותר מ-70 נהגים

החורף באופן רשמי כבר חלף, והשלג שנערם בפסגת החרמון לא צפוי להמשיך לצבוע אותה בלבן למשך זמן רב. זו אולי הסיבה שהביאה אישה בת 31 מתל אביב למהר להגיע אל ההר, כשהעובדה שמעולם לא הוציאה רישיון נהיגה לא הרתיעה אותה יתר על המידה.

היא ובן זוגה כבר הספיקו להגיע אל רמת הגולן, אלא ששם - לרוע מזלם - הבחינו שוטרי התנועה ברכב שבו נהגה דוהר במהירות מופרזת. בדיקה קצרה במסוף המשטרתי העלתה כי מדובר היה בפעם החמישית שבה נעצרה האישה כשהיא אוחזת בהגה, והיא ניסתה לפנות ללבם של השוטרים.

"אני יודעת שאסור לי לנהוג. מצטערת", היא אמרה - והסבירה: "אני ובעלי רצינו להגיע לראות את החרמון המושלג". את השוטרים היא לא הצליחה לשכנע, והאישה ובן זוגה לא רק שלא הצליחו להעפיל לפסגה המושלגת, אלא גם נאלצו לאתר דרך אחרת לשוב לביתם בתל אביב - אחרי שרכבם הוחרם.

גם בדרום, מסתבר, יש מי שרואים בחובה לנהוג ברישיון בלבד כהמלצה. גבר 35 מאילת, שאף הוא לא הוציא מעולם רישיון נהיגה, נתפס נוהג בעודו שיכור.  בניגוד למקבילה התל אביבית, הוא לא יעשה את דרכו הביתה אלא לבית המשפט, שם יבקשו להפעיל עונש מאסר על תנאי התלוי נגדו.


בסך הכל הורדו מהכבישים במהלך סוף השבוע יותר מ-70 נהגים שנתפסו על ידי שוטרי התנועה כשהם שיכורים או מסכנים נהגים אחרים. אחד מהם הוא צעיר בן 18, שסטה מנתיבו והידרדר עם רכבו אל תוך תעלה בשולי כביש החוף. בדיקה העלתה כי בדמו של הנהג הצעיר הייתה כמות אלכוהול גבוהה פי ארבעה מהמותר. גם הוא יאלץ להסתדר בזמן הקרוב ללא רישיון הנהיגה שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק