השופט ציטט בדיון את ג'ורג' מסיינפלד

גם שופטים רואים סיינפלד. בתגובה להערה צינית של עו"ד ארי שמאי בדיון על נאשם בסחר בסמים, לפיה "שוטרים שבאים להעיד לעולם לא משקרים", אמר שופט ביהמ"ש המחוזי ציון קפאח: "זה לא שקר אם אתה מאמין בזה בעצמך". את הציטוט הזה לא הביא השופט מפסק דין חשוב או משופט בערכאה גבוהה יותר, אלא דווקא מג'ורג' קוסטנזה

ג'ייסון אלכסנדר כג'ורג'. זה לא שקר (רויטרס)

שופטים נוהגים בדרך כלל לצטט ערכאות גבוהות, דמויות חשובות מהתנ"ך או פסקי דין משמעותיים. אבל היום, הנוכחים באולמו של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ציון קפאח, הופתעו לגלות שהשופט ציטט דווקא את ג'ורג' קוסטנזה מ"סיינפלד".

הדיון בבית המשפט עסק בצעיר שנעצר לאחר שמכר סמים לסוכנת סמויה של המשטרה. ארי שמאי, עורך דינו של הצעיר, אמר בציניות לטוען המשטרתי ש"שוטרים שבאים לדוכן העדים לעולם לא משקרים".

השופט קפאח ענה לו בתגובה הומוריסטית: "כפי שאומר ג'ורג' קוסטנזה מסיינפלד, 'זה לא שקר אם אתה מאמין בזה בעצמך'". נוכחי בית המשפט צחקו כולם, פרט לבני משפחתו של הצעיר, שישבו באולם חפויי ראש.

השופט קפאח קודם לפני כשנה לתפקיד שופט מחוזי ונחשב לשופט רחום ששולט היטב בחומר המשפטי ומכיר את רוב העצורים באופן אישי. בהזדמנויות רבות נצפה השופט לאחר מתן גזרי דין כשהוא משוחח עם העצורים באופן אישי ומנסה להניאם מלבצע פשע בשנית.

 

 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק