אלמונים השחיתו את האנדרטה לחללי אסון המסוקים

מה יעשו גנבים בשביל כמה מטבעות? במהלך הלילה הושחתה האנדרטה לזכר 73 חללי אסון המסוקים בשאר יישוב. המשחיתים הרימו באמצעות לום את לוחות הזכוכית שכיסו את זרם המים לבריכה במקום, וגנבו את המטבעות מהבריכה. המשטרה חוקרת

למען בצע כסף: אלמונים השחיתו הלילה את האנדרטה לזכר 73 חללי אסון המסוקים, בשאר יישוב שבגליל העליון.

השודדים הסירו באמצעות לום את לוחות הזכוכית שכיסו את זרם המים שמוביל לבריכה במקום, ולקחו את המטבעות שהיו בבריכה, תחת הלוחות. מדובר בפעם השנייה בחודש האחרון שפוגעים באנדרטה.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע. סגן ניצב מיכאל שפשק, מפקד משטרת קריית שמונה, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "זה קרה במהלך הלילה ולא ניתן כרגע להעריך כמה אנשים היו מעורבים. הגנבים לא גרמו נזק של ממש לאנדרטה וללוחות עליהם חקוקים שמות הנופלים, למעט הגניבה".

בליל ה-4 בפברואר 1997 התנגשו שני מסוקי יסעור של חיל האוויר, שהובילו חיילים לפעילות מבצעית בדרום לבנון, מעל עמק החולה. אחד המסוקים התרסק במושב שאר יישוב, שם הוקמה האנדרטה, והשני סמוך לקיבוץ דפנה. כל 73 החיילים שהיו על המסוקים, כולל 8 אנשי צוות אוויר, נהרגו במקום. מדובר בתאונה האווירית הקשה ביותר שהייתה בישראל מאז ומעולם.

"כל פגיעה פותחת מחדש את הפצע"

אלי בן שם, יו"ר ארגון "יד לבנים", אמר בתגובה למעשה כי "אנחנו נמצאים ערב יום הזיכרון, כל פגיעה באנדרטה פותחת מחדש את הפצעים של המשפחות השכולות. תופעת הפגיעה בגלעד ברחבי הארץ הפכה למכת מדינה. מידי שבוע אנו מקבלים בארגון יד לבנים תלונות של ראשי סניפים אודות פגיעה באנדרטאות".

"זהו אירוע חמור המצטרף לשורה ארוכה של אירועים. מדינת ישראל חייבת לשים קץ לתופעה. בני נוער לא מודעים לכך שאנדרטאות מספרות את סיפור הנופלים וכל פגיעה בהן היא פגיעה בזיכרון שלנו והזיכרון הלאומי של האומה", הוסיף בן שם.

עוד הוא אמר, "משטרת ישראל חייבת לעשות הרבה יותר בעיקר ברמת המודיעין. ישנן כנופיות פעילות ברחבי הארץ שאין להן כבוד לא למת ולא לחיים בקרבנו. הפרעות הללו מזכירות תקופות אפלות בהם קברים נבזזו וספרים נשרפו.ביד אחת המדינה מטפחת וביד השנייה מגיעים פורעי חוק חסרי לב ובוזזים מכל הבא ליד. זהו צו לאומי להגן על האנדרטאות. הן של כולנו". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק