המשטרה חשפה את ארגון הפשע של יפו

הותר לפרסום: העבריין היפואי עיזאת חמד ו-23 מאנשיו נעצרו במסגרת חקירה ממושכת של ימ"ר תל אביב, שגייסה שני עדי מדינה בפרשה. העבריינים, נגדם יוגשו כתבי אישום כבר מחר, חשודים בשורה של עבירות חמורות ובהן ניסיונות רצח, סחיטה באיומים וגביית דמי חסות. בין הנסחטים: כדורגלן הפועל ת"א, עמרי קנדה

עיזאת חמד. שורה של עבירות חמורות (חדשות 2)

בימ"ר תל אביב סופקים היום כפיים בשמחה: שנה של חקירה מאומצת עומדת להסתיים מחר, עם הגשת 24 כתבי אישום כנגד אנשי ארגון פשיעה שפעל בשנתיים האחרונות ביפו, ביהוד ובאור יהודה, בראשותו של העבריין היפואי עיזאת חמד - מי שנעצר לפני מספר שבועות בחשד לתכנון חיסולם של אסי אבוטבול וריקו שירזי. הפרשה זכתה לכינוי המשטרתי "עץ הרימון".

תחילת הפרשה בינואר 2010, לאחר שרימון רסס הושלך לעבר ביתו של העבריין יניב בן דוד כתוצאה מסכסוך עם העבריין דוד עזרא. בזמן שבן דוד היה בכלא, עזרא החליט להשתלט על שוק הלוואות הכספים שלו בעיר, אולם הוא הבין שהוא לא מספיק חזק כדי לגבות את הכסף באיומים, ולכן החליט לפנות ליד ימינו של עיזאת חמד, ויחד הם החלו לגבות באיומים את החובות שאנשים פרטיים היו חייבים לבן דוד.

בנסחטים: כדורגלן הפועל ת"א עמרי קנדה

חוקרי הימ"ר גייסו את אחד מאנשיו של חמד שהפך לעד מדינה, והוא חשף בפני החוקרים את עבודתו של חמד, שכוללת שורה של ניסיונות רצח, סחיטה באיומים ועבירות פליליות חמורות נוספות. בין היתר מדובר על פיצוץ רכב ביפו במאי האחרון כתוצאה מסכסוך כלכלי, וכן על סחיטתו של כדורגלן הפועל ת"א עמרי קנדה, שהיה חייב 67 אלף שקלים.

עוד נחשף בשנתיים האחרון חמד ניסה לנקום ביריבו מהמשפחה המתחרה, סמי טורק, ותיכנן ניסיון התנקשות בו. מי שנשלח לרצוח אותו היה עד המדינה, שבעקבות עבודתו עם המשטרה עשה אחורה פנה ולא ביצע את הרצח.

איש עסקים אחר שנסחט הוזמן לביתו של חמד ביפו, בכה בכי תמרורים וסיפר שהוא בדרכו להדלקת נר חנוכה במשכן הנשיא. חמד, שאחיו יושב בכלא, החליט לוותר לו על החוב תמורת כך שידבר עם הנשיא ויבקש ממנו לחון את אחיו. הסיפור כולו היה בדוי, אולם כך האיש ניצל.

"מלך השוק האפור" ניצל מהתנקשות

הארגון לא תמיד הצליח בפעילותו. חמד ניסה לסחוט גם את "מלך השוק האפור" שלי נרקיס, אך כאשר נרקיס הבהיר ש'שקל לא ייצא מכיסו', הרוחות התחממו ולבסוף נרקיס הוברח ע"י עד המדינה וכך חייו ניצלו.

בין שלל העבירות המיוחסות לחמד, חשפה המשטרה גם סחיטה של 120 אלף שקל מאדם אקראי שקילל את חמד. חמד שלח, על פי החשד, את אנשיו לחכות לאיש מתחת לביתו במטרה לחסלו, ושוב – האיש ניצל על ידי עד המדינה.

המשטרה גייסה בפרשה עד מדינה נוסף, ומפקד הימ"ר נצ"מ שלומי מיכאל סיפר שעדויות השניים תואמות אחת את השנייה, וכי "שתיהן עושות את רוב העבודה בהוכחת האשמה".

המעצרים שבוצעו ע"י מפלג בילוש בראשות סנ"צ יואב קוטלר, היו רבים וחלקם מסובכים, ובסופו של דבר הובילו ללכידת 24 עבריינים מבכירי הפושעים באזור תל אביב והמרכז. עם זאת, השמחה במשטרה לא שלמה, מאחר והחוקרים קיוו שיצליחו להוכיח גם עבירות של הלבנת הון – וזה לא קרה. ללא עבירות הלבנת הון, לא ניתן להרשיע את חמד בניהול ארגון פשע, ולכן כתב האישום נגדו יכלול עבירות פרטניות, כולל ניסיון רצח, סחיטה באיומים ועבירות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק