צפת: הוצתו כלי רכב של סטודנטים ערבים

מאז מכתב הרבנים שקרא ליהודים שלא להשכיר את דירותיהם לערבים, מעשי ההתנכלות בצפת כלפי תושביה הערבים לא פוסקים. הלילה הוצתו שלושה כלי רכב של סטודנטים הלומדים במכללת "צפת", ועל קירות המכללה רוססו כתובות נאצה נגדם. אחד מהסטודנטים לחדשות 2 באינטרנט: "יעשו מה שיעשו, אנחנו לא נעזוב את העיר"

אחד מכלי הרכב שהוצתו, הלילה בצפת (חדשות 2)

המאבק בין יהודים וערבים בצפת מסלים: שלושה כלי רכב של סטודנטים ערבים הלומדים במכללה בעיר הוצתו, ובמקביל התגלו מספר כתובות נאצה בגנות ערבים על קירות המכללה.

התושבים הערבים בצפת טוענים שמעשי ההתנכלויות כלפיהם לא פוסקים, מאז המכתב שפרסם רב העיר צפת שקרא ליהודים תושבי העיר שלא להשכיר את דירותיהם לערבים.

אחד מתושבי העיר הערבים אמר לחדשות 2 באינטרנט: "המעשה חוזר על עצמו במשך כמה חודשים. בעבר יידו אבנים לעבר הדירות בהם אנו גרים ורבנים קראו להוציא אותנו מצפת, הפעם ההשחתה הגיעה לרכבים שלנו". סטודנטית אחרת מספרת: "אני אישה דתייה, ובגלל הכיסוי שיש לי על הראש מסרבים בעלי החנויות ברחבי העיר למכור לי מוצרים ובכלל לדבר איתי".

הסטודנטים הערבים: לא נעזוב את העיר

75% מהסטודנטים במכללת צפת הם ערבים המגיעים מיישובי הגליל. על אף הקשיים הרבים, הסטודנטים שנפגעו מצהירים באופן חד משמעי: "יעשו מה שיעשו, אנחנו לא נעזוב את העיר ונמשיך ללמוד במכללה".

בעבר סירבו הסטודנטים הערביים במכללת "צפת" לקבל את פניהם של חברי כנסת מן המגזר הערבי שביקשו להגיע בכדי להזדהות עמם. הם מעידים על עצמם שברצונם רק ללמוד ולא לקחת עמדה פוליטית וללבות את להבות הסכסוך הישראלי-ערבי, והם מתכוונים לפנות להנהלת המכללה ולמשטרה על מנת לטפל באירועים.

ממשטרת צפת נמסר כי המשטרה חוקרת את נסיבות הצתת כלי הרכב וריסוס הכתובות בגנות הסטודנטים הערבים, ואת הקשר בין האירועים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק