נסגר התיק נגד מיכאל הופמן, הדולה מרחובות שנחשד בתקיפה מינית

מיכאל הופמן בן ה-43 מרחובות, הדולה שנחשד בתקיפה מינית של נשים בהריון, לא יועמד לדין בגין מעשיו, כך החליטה היום הפרקליטות שסגרה את התיק מחוסר ראיות. "מלכתחילה טענתי שהחשוד לא ביצע שום עבירה", אמר עו"ד ששי גז, סניגורו של הופמן

פרקליטות מחוז המרכז החליטה היום לסגור את תיק החקירה נגד עורך הדין מיכאל הופמן, תומך הלידה (דולה) בן ה-43, שנחשד במעשים מגונים ומעשי אינוס בנשים שבהן טיפל. בפרקליטות הוחלט לגנוז את התיק מחוסר ראיות.

"אני מברך על ההחלטה של הפרקליטות, שהשכילה לגנוז תיק שמלכתחילה לא היה צריך להיפתח", אמר עו"ד ששי גז, סניגורו של הופמן. "כבר בהתחלה טענתי שמרשי לא ביצע שום עבירה ושהוא חף מפשע. הוא לא חרג מגדר תפקידו וכל מה שהוא ביצע - היה במסגרת הסמכויות שניתנו לו", הוסיף. 

"החלום שלי הוא ללדת"

לפני מספר חודשים, בכתבה ששודרה כאן בחדשות 2, התראיין הופמן במסגרת כתבה שעסקה בגברים העוסקים במקצועות של נשים. במהלך הראיון פנה הופמן לגבר שהתלווה לאשתו במהלך הטיפולים שלפני הלידה, ואמר לו: "ברגע שלא יהיה לך נוח - היא תרגיש. כמה שזה קל וכמה זה נעים, נכון?".

לאחר מכן, סיפר לכתבנו על התגובות מהאנשים ששומעים שזה המקצוע שלו. "אני רואה הרבה גבות מורמות", סיפר אז. "אומרים לי שזה מקצוע נשי, ושאין לי את היכולת להבין עד כמה כואבת הלידה". בזמן צילום הכתבה, עמד הופמן לחגוג את התינוק ה-100 שליווה בדרכו לאוויר העולם. "אם הייתי יכול, הייתי מאוד רוצה ללדת. זה החלום שלי - לדעת, להבין ולעבור בעצמי את הלידה. זה משהו שילווה אותי כל חיי".

במהלך דיון שהתקיים בחודש דצמבר בבית המשפט, אמר נציג המשטרה: "כל המעשים נעשו במרמה, חומר החקירה מזעזע. החשוד ניצל את תמימותן של הנשים. מדובר במעשים חמורים ובעבירות מין קשות. בין היתר, הוא ביצע את המעשים בנשים שממש כרעו ללדת".

"אם המשטרה חושדת שמדובר באדם כה מסוכן, מדוע היא חיכתה עם מעצרו?", תהה פרקליטו של הופמן, ששי גז. "כבר בשבוע שעבר הוא הגיע לתחנה ואמר שמפיצים עליו שמועות וביקש מהמשטרה שתברר זאת. למה לא עצרו אותו אז?".

עו"ד גז טען במהלך אותו הדיון כי כל הנשים הגיעו לטיפול אחרי המלצות שקיבלו מחברות. "בלא מעט מקרים הנשים באו מלוות בבעליהן, והם היו עדים לכל המעשים שלכאורה המשטרה מייחסת לו", אמר בדיון. "אם היה מדובר בדולה ממין נקבה כל הפרשה לא היתה מגיעה לכותרות. הוא עשה הכל לפי מה שדולה אמור לעשות". היום, כאמור, קיבלה גרסתו של הדולה חיזוק נוסף עם ההחלטה של הפרקליטות לגנוז את התיק.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק