היקף השוחד בפרשת אולמרט: 3.6 מיליון שקלים

לאחר שהודיעו על הכוונה להגיש כתב אישום נגד אהוד אולמרט ו-17 חשודים נוספים, בכפוף לשימוע, נחשפים פרטים חדשים מפרשת "הולילנד". על פי טיוטת כתב האישום 3.6 מיליון שקלים הועברו בשיטיות לידיו של ראש הממשלה לשעבר. שולה זקן מאשימה: הפרקליטות נוקמת בי ובאולמרט

בטיוטת כתב האישום נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, נחשפת שיטת העברת הכספים שלו והיקף הכספים שקיבל, זאת לדברי הפרקליטות. הסכום הכולל שהועבר לידיו עומד על לא פחות מ-3.6 מיליון שקלים, כך מוסבר בטיוטה.

במסמך שנוסח על ידי הפרקליטות פורטו בקפדנות העברות כספים לידיו של ראש הממשלה לשעבר. לטענת הפרקליטות קיבל אולמרט מיליון שקלים וחצי לכיסוי גירעון ממערכת הבחירות שלו. בנוסף נטען, כי קיבל חצי מיליון שקלים שהועברו לאחיו יוסי אולמרט שנקלע לקשיים כלכליים.

עוד נכתב בטיוטה כי 1.4 מיליון שקלים הועברו לבקשת אולמרט לאורי שטרית, מהנדס עיריית ירושלים, שגם הוא נקלע לקשיים כלכליים גדולים. 100 אלף שקלים הועברו על פי הפרקליטים לשולה זקן, ו-70 אלף שקלים למימון סקר בחירות. כמו כן מסופר על כך שאולמרט קיבל עט יקר וסיגרים מיוחדים.

בתגובה לפרסומים טוענים פרקליטיו של אולמרט כי טיוטת כתב האישום לא מכילה אפילו לא דוגמה אחת לכך שהוא קיבל כסף מזומן או המחאות לכיסו הפרטי, וזאת חולשת כתב האישום. עם זאת בפרקליטות מסבירים שזאת היתה שיטת הפעולה של אולמרט, לקבל את הכסף דרך מקורביו.

שולה זקן: עד המדינה הוא נוכל

גם שולה זקן, שתועמד לדין בפרשת הולילנד בכפוף לשימוע, שוברת שתיקה ומגיבה לחשדות נגדה. "הפרקליטות איבדה את עצמה לדעת", טוענת זקן. "אני רק יכולה לומר שהיות שאני מכירה את (עד המדינה), אדם נוכל שביקש ובכה שהוא אדם חולה, שנעזור לו, ואני לא רוצה להרחיב יותר, אבל הוא העד שעליו מתבססת הפרקליטות?", שואלת זקן.

לדבריה, "מישהו צריך לבדוק את היד הקלה שאפשר לתת לאדם לא ראוי, אדם שיש עליו עבר, כן, לתת לו גם פרס, ושהוא יכול לדבר ולחרוץ גורלות של אנשים".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק