צפו: קרובי פצוע תקפו את הצוות הרפואי בביה"ח בנהריה

בני משפחה של נפגע ירי לא היו מרוצים ממהירות הטיפול בו בבית החולים בנהריה, ותקפו אח בחדר המיון ומאבטח שהוזעק להרגיע את הרוחות. את האירוע סיים האח בלי שן - ועם שריטות על פניו. כך אירעה התקיפה

עוד מקרה חמור של תקיפת צוות רפואי, הפעם בבית החולים הממשלתי בנהריה. בתיעוד שלפניכם נראים קרוביו של פצוע ירי מעכו כשהם תוקפים באכזריות אח בחדר המיון, לאחר שטענו כי הוא התעכב להזעיק רופא שיטפל בבן משפחתם.

התקיפה התרחשה רק דקות ספורות אחרי אשפוזו של הפצוע בבית החולים, שבהן עבר בדיקות שונות לקראת תחילת הטיפול בו. למרות זאת, בני משפחתו של האיש לא היו מרוצים ממשך הזמן שחלף עד להגעת הרופא אליו, והם מיהרו להתפרץ לחדר הטיפולים. בהמשך, נראה אחד מאנשי הצוות הרפואי בורח מחדר סמוך, כשאחריו רודפת בת משפחה כשהיא אוחזת ציוד רפואי.

למקום הוזעקו אנשי הביטחון של בית החולים, אך גם להם ציפתה קבלת פנים אלימה. אחד מבני המשפחה נגח בראשו של מאבטח, וקרוב אחר של הפצוע ניסה שוב להתפרץ לחדר הטיפולים, תוך שהוא מנסה לפתוח את הדלת באגרופים.

בסופו של דבר, את המשמרת שהחל האח כמטפל הוא סיים כפצוע. הוא סבל משריטות בפניו, מכות יבשות בכל חלקי גופו ושן אחת שחסרה.

תופעת האלימות נגד הצוותים הרפואיים כבר הפכה למחזה שכיח בארץ, אבל בצפון היא קיבלה מימדים קשים יותר. האח שהותקף, אנדריי, סיכם את האירוע עם מסקנות עגומות. הוא מציע להוסיף להכשרת הרופאי, האחים והאחיות, גם תוכנית להגנה עצמית - כדי להתמודד עם האלימות שמופנית אל הצוותים הרפואיים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק