פרשת לחיאני: שופט העליון יורם דנציגר מסר עדות במשטרה

היועץ המשפטי לממשלה נתן אור ירוק, והשופט שייצג בעבר את ראש עיריית בת-ים נקרא לספק את גרסתו לטענות במשטרה שלפיהן שלשל לכיסו כסף מעסקאות של לחיאני, שלא תועדו בחשבוניות. השופט מסר עדות הבוקר לראש יחידת 'להב 433' וקצינים מהיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית

מכס השופט - לכסא הנחקר: שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, מסר עדות הבוקר במשטרה אודות יחסיו עם ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני. טרם מונה לשופט, ייצג דנציגר כעו"ד את לחיאני בכמה עסקאות, שחלקן לא תועדו בחשבוניות. בחלק מהמקרים הועברו אליו סכומים של יותר מ-800 אלף שקלים, זאת למרות שמעורבותו בהן הייתה כמעט אפסית.

מהמשטרה נמסר כי עדותו של דנציגר התקיימה "לאחר תיאום שנעשה עמו מבעוד מועד, על ידי ראש יחידת 'להב 433' וקצינים מהיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית שם". על המידע שסיפק שופט העליון נמסר כי "העדות עסקה בנושאים הנוגעים לייצוג משרדו של עו"ד דנציגר את עיריית בת-ים ואת מר לחיאני באופן פרטי, בהיותו עו"ד פרטי טרם מונה לשופט".

כבר לפני כחודש וחצי הודיעה המשטרה כי "תפתח בבדיקות" נגד השופט דנציגר. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר לערוך בדיקות בנושא, תוך התמקדות בקשריו של השופט עם לחיאני.

גורם במערכת אכיפת החוק סיפר לחדשות 2 כי במשטרה המתינו שבועות ארוכים להנחיה כיצד לפעול בנושא מצד היועץ המשפטי לממשלה או פרקליט המדינה.

החקירה שהתנהלה נגד לחיאני כבר הסתיימה, כשבמשטרה המליצו להעמיד לדין 19 חשודים בפרשה, מהם בכירים רבים בעיריית בת-ים. בין היתר, מדובר בממלא מקום ראש העיר, המנכ"ל, שלושה סמנכ"לים והגזבר. באשר ללחיאני עצמו המליצה המשטרה כי יעמוד לדין בעבירות שוחד , הלבנת הון וגניבה בידי עובד ציבור.

דוברת בתי המשפט, איילת פילו, מסרה אתמול כי "כבוד השופט יורם דנציגר מכיר את מר שלומי לחיאני יותר מ-20 שנים וטיפל בעניינים משפטיים שונים שלו. השופט דנציגר אינו, ולא היה מעולם, שותפו של מר שלומי לחיאני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק