צעיר מגבעתיים נעצר בחשד לזיוף תעודות ואמר לשוטרים: "אני אוהב לסרוק"

בחיפוש במחשבו של סטודנט מאוניברסיטת חיפה איתרו בלשים עשרות מסמכים מסוגים שונים, שלפי החשד נהג לזייף לכל המרבה במחיר. הוא הכחיש והסביר כי מדובר בתחביב, אבל השוטרים לא השתכנעו

הכל במחשב. אילוסטרציה (shutterstock)

תחביב מוזר או נוכל סדרתי? צעיר בן 29 מגבעתיים נעצר אמש אחרי שבלשים פשטו על ביתו ואיתרו במחשבו האישי עשרות מסמכים מסוגים שונים, שלפי החשד נהג לזייף לשימושו האישי ולכל דורש, בתמורה לתשלום.  בין ה"שירותים" שהציע האיש לכל המרבה במחיר: גיליונות ציונים מזויפים, כרטיסי כניסה שונים ועוד.

ראש מפלג הונאה במחוז תל אביב במשטרה, סגן-ניצב איציק גטניו, סיפר כי את דרכו ה"מקצועית" החל החשוד בתקופת לימודיו באוניברסיטת חיפה. הוא מצא דרך קלה לשפר את הישגיו הבינוניים, לפחות למראית עין, כשזייף גיליונות ציונים שתיארו אותו באור אופטימי הרבה יותר מכפי שהיה במציאות.

התעודה שזייף הייתה כל כך זהה למקור, עד ששמו של החשוד כזייפן מקצועי עשה לו כנפיים - והוא החל להציע את שירותיו לכל דורש, ככל הנראה בתמורה לכסף. מאגר המסמכים המזויפים שאותר במחשבו כלל, בין היתר, תעודות גמר מסוגים שונים, אישורי מחלה, כרטיסי כניסה לבריכות שחייה ושוברי מנויים למיניהם.

הצעיר הועבר לחקירה והכחיש בה מכל וכל שעסק בזיוף. הוא הסביר כי החומר שאותר במחשבו נמצא שם מכיוון שהוא "אוהב לסרוק מסמכים", כפי שסיפר סנ"צ גטניו. את החוקרים הוא כנראה לא הצליח לשכנע, ובמשטרה ביקשו הבוקר להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, כשמיוחסות לו עבירות מרמה וזיוף בנסיבות מחמירות.

רוצים לקבל עוד עידכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק