שופט העליון דנציגר ייחקר במשטרה בימים הקרובים

לאחר אישור היועץ המשפטי לממשלה להתחיל בבדיקות בנוגע למערכת היחסים בין שופט העליון יורם דנציגר לשלומי לחיאני, יזומן בימים הקרובים דנציגר לחקירה במשטרה. דנציגר ייחקר על מערכת היחסים הארוכה בינו לבין ראש עיריית בת-ים. לאחר מכן הוא ימסור הודעה לתקשורת. זו הפעם הראשונה בתולדות המדינה בה שופט עליון נחקר

התפתחות בפרשת לחיאני: שופט בית המשפט העליון יורם דניצגר ייחקר בימים הקרובים במשטרה, בעקבות קשריו עם ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני.

דוברת בתי המשפט מסרה היום כי דנציגר צפוי למסור הודעה לתקשורת בה יתייחס לפרשה, זאת לאחר ימים ארוכים בהם נבצר ממנו להגיב ליחסיו עם לחיאני.

לפני כחודש וחצי הודיעה המשטרה כי "תפתח בבדיקות" נגד השופט דנציגר. היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטין אישר לפתוח בבדיקות בעניינו של השופט דנציגר, בדגש על קשריו עם לחיאני.

ההמלצה: להעמיד לדין 19 חשודים בפרשה

השופט יורם דנציגר ייצג בעבר לא פעם את לחיאני בכמה עסקאות, עוד לפני שהתמנה לשופט בית המשפט העליון, ועמד בראש המשרד שסיפק שירותי ייעוץ במשך שנים רבות לעיריית בת ים. בחלק מהמקרים, כך מתברר, לא נמצאו חשבוניות או עדויות לכך שדנציגר קיבל תשלום ואילו בפעמים אחרות הועברו אליו סכומים של יותר מ-800 אלף שקלים, זאת על אף שמעורבותו הייתה כמעט אפסית.

גורם במערכת אכיפת החוק סיפר לחדשות 2 כי במשטרה חיכו שבועות ארוכים להנחיה של היועמ"ש או של פרקליט המדינה, כיצד לנהוג או לטפל בסוגיית מעורבותו של דנציגר בכמה עסקאות שביצע לחיאני, ובעיקר בנושא התגמולים שדנציגר קיבל או לא בעבור פעולתו. כעת עוברת הפרשה לחקירה משטרתית.

המשטרה כבר סיימה את החקירה נגד לחיאני, פרקליטות המסים והכלכלה מטפלת ברוב 21 הפרשיות בתיק. במשטרה ממליצים להעמיד לדין 19 חשודים בפרשה, רבים בכירים בעיריית בת ים , כמו ממלא מקום ראש העיר, המנכ"ל, שלושה סמנכ"לים והגזבר.

בעניין ראש העיר לחיאני, המשטרה ממליצה להעמידו לדין בעבירות שוחד , הלבנת הון וגניבה בידי עובד ציבור.

תגובת בתי המשפט: "לא ידוע לשופט דנציגר על פגם כלשהו שנפל"

דוברת בתי המשפט, איילת פילו, מסרה בתגובה לאחר הפרסום: "כבוד השופט יורם דנציגר מכיר את מר שלומי לחיאני למעלה מ-20 שנים ואף טיפל בעניינים משפטיים שונים שלו. השופט דנציגר אינו, ולא היה מעולם, שותפו של מר שלומי לחיאני. משרד דנציגר-קלגסבלד ושות' טיפל בין השנים 2005 ל-2007 (קודם למינויו של השופט דנציגר לבית המשפט  העליון)  במספר עניינים משפטיים של עירית בת-ים".

"לא ידוע לשופט דנציגר על פגם כלשהו שנפל (ככל שנפל) בכל הנוגע לשכירת שירותי משרדו על ידי עיריית בת-ים, כדי שיספק לעירייה שירותים משפטיים מסוימים. השופט דנציגר אינו מעוניין להגיב על הפרסומים האחרונים בעניין החלטת היועץ המשפטי לממשלה, הואיל ועולה מההודעה שהנושא נתון בבדיקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק