זהירות! בקרוב מירי תוכל לעצור אתכם

שיתוף פעולה של משטרת ישראל והשלטון המקומי יביא בקרוב להרחבת סמכויות הפקחים העירוניים ויקנה להם רשות לעצור עבריינים. היוזמה תחל בסוף החודש בעיר לוד והמשך היא צפויה להתפשט לערים נוספות. יו"ר השלטון המקומי: מקווה ששיתוף הפעולה יימשך, על מנת להבטיח רפורמה שתחזיר את הביטחון לאזרחים"

מירי פסקל , פקחית, ת"א (רשת)

תשכחו מהשלט "פקח אני פורק סחורה": יוזמה חדשה של השלטון המקומי ושל המשטרה, תביא להרחבת סמכויות הפקחים העירוניים, שהחל מסוף החודש יוכלו לא רק לרשום דוחות, אלא גם לעצור אזרחים.

בפרויקט המשותף של מרכז השלטון המקומי ומשטרת ישראל שיחל ב-20 במרץ בעיר לוד, ישתתפו מלבד 20 שוטרים שנבחרו, גם פקחי הרשויות המקומיות. הפרויקט יעניק להם סמכויות רחבות יותר, במסגרתן לראשונה יהיו לפקחים העירוניים גם סמכויות מעצר.

בשלטון המקומי רואים בפרויקט צעד לשמירת ביטחונם האישי של התושבים, והוא כולל היערכויות וימי עיון שילמדו את השוטרים לעבוד במרחב המוניציפאלי ולהבין את המורכבות והשוני של עבודת השיטור העירוני לעומת עבודת המשטרה. "כולי תקווה ששיתוף הפעולה בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי יימשך, על מנת להבטיח רפורמה שתחזיר את הביטחון לחיים של כולנו", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט.

בסופו של התהליך, יוסמכו השוטרים והפקחים לפעול בכל התחומים הקשורים לביטחון ואיכות החיים ברשויות כדי למנוע מקרים של ונדליזם, עבירות תנועה, פריצות לבתים וגם עבירות רכוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק