נעצר בחשד לגניבה מתרומות למען גלעד שליט

לאחר שהכחיש בתוקף את הטענות נגדו, רונן בר שירה נעצר הבוקר בחשד כי גנב מקופת התרומות למען שחרור החייל החטוף גלעד שליט. מהמשטרה נמסר כי בר שירה נעצר בעקבות ראיות חדשות המחזקות את החשדות נגדו

חוקרי היחידה הארצית לחקירת הונאה עצרו הבוקר את רונן בר שירה, החשוד בלקיחת כספים מהתרומות שגויסו למטה המאבק להשבת גלעד שליט משבי חמאס. מחר בבוקר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון.

בר שירה נעצר היום לאחר שנמצאו ראיות המחזקות את החשדות נגדו. בניגוד לטענותיו, מסתמן כי הוא אכן נטל לכיסו סכומי כסף גדולים מתרומות שנאספו ברחבי הארץ למען החייל החטוף.

ביום חמישי פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי רונן בר שירה, עבריין ידוע חשוד בגניבה. לבר שירה עבר מפוקפק והיסטוריה עשירה שבמהלכה הצליח להפיל בפח עשרות אנשים וגופים כלכליים כדי לזכות בכספים. רבים לא האמינו שקצין החינוך מכפר יהושוע, "מלח הארץ" - טומן להם פח. הפעם הייתה זו משפחת שליט, שככל הנראה, רומתה.

באותו ערב, בראיון לתכנית "שש עם" עודד בן עמי, הכחיש בר שירה בתוקף את החשדות כלפיו. "העברתי את כל הכספים ישירות לעמותה.לא הייתה מעילה של שקל", טען. "צעדת שליט נוצרה ונוצקה מהידיים שלי. משט שליט הייתה פנטזיה של הבולדוזר התמים יואל מרשק. יש לי את כל המכתבים והמסמכים המוכיחים את טענותיי. כל מה שאומרים עליי הוא עלילה".

מנגד, טען אחד מפעילי המאבק למען שחרור שליט, ירון שגיא, אמר היום בתכנית: "הזמן עושה את שלו וגלעד הופך להיות סוג של עסק מסחרי. עובדתית - תוכנן אירוע גיוס עבור גלעד על ידי בן שירה, אבל הכסף לא הגיע לפרוייקטים וגם לא לעמותה".

לאחר מכן המשיך שגיא: "נדלקו אצלי הנורות והחלטתי לקחת את הסיפור הזה הלאה. לא רציתי להפליל את בר שירה, כי אם רק לבדוק. אף גורם לא בדק".

"לא פניתי למשטרה - כדי לא לפגוע במשפחת שליט"

בתיאום עם הנהגת מטה המאבק למען החזרתו של גלעד שליט, יצא בר שירה למסע גיוס כספים למען החייל החטוף. המטרות היו ברורות: מימון אוטובוסים לקונצרט בגן אשכול ומשט מחאה מול חופי אשקלון. במקום להעביר את הכסף לעמותה, שכנע בר שירה אנשי עסקים רבים להעביר את הכסף לחשבונו האישי.

לאחר שהותרמו מאות אלפי שקלים, פרויקט המשט לא יצא לפועל. אולם הכסף מעולם לא הועבר לעמותה או הוחזר לאנשי העסקים הרבים שתרמו ברוחב לב. "לא קיבלתי ממנו קבלה והמשט לא יצא לפועל. הבנתי שנעשתה תרמית ורציתי לפנות למשטרה. נמלכתי בדעתי כדי שנושא שליט לא ייפגע", אמר עו"ד יעקב וינרוט שתרם לבר שירה.

משפחת שליט: "ניצול ציני של המצב"

בר שירה הגיב לדברים ואמר: "מדובר בדברים מצוצים מהאצבע ואם אני לא ראוי - למה יואל מרשק עבד איתי עד ממש עכשיו? הפסדתי כספים על ההתרמה למען שליט". יואל מרשק, ראש מטה המאבק למען גלעד שליט אמר מצידו: "נפלתי קורבן לנוכל. בסיפור הזה איבדתי את התמימות".

נציגי משפחת שליט הגיבו לדברים: "גיוס כספים למען גלעד שליט נעשה אך ורק דרך 'קרן מאור - ושבו בנים לגבולם' בפיקוח רואה חשבון לפי דרישות רשם העמותות. למרבה הצער, ככל הנראה, נעשה שימוש ציני מצד גורם פרטי לגייס כספים שלא דרך העמותה לאירוע שהיה במחלוקת. משנודע על כך למשפחת שליט, היא הודיעה במכתב רשמי למארגי האירוע להפסיקו לאלתר. צר למשפחה שיש מי שמנצל את המצב בדרים פסולות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק