בגלל השבת: שוחררה ממעצר על החזקת קוקאין

אישה בשנות ה-40 לחייה נעצרה בסוף השבוע בדירתה בתל אביב כשברשותה חומר החשוד כקוקאין. יחד עמה נעצר זמר שפרטיו נאסרו לפרסום, ומעצרם הוארך. אלא שהחשודה טוענת שמדובר באבקת סוכר וערערה לביהמ"ש. החומר נשלח לבדיקה, אלא שהתוצאות איחרו להגיע בגלל שהמעבדה סגורה בשבת. התוצאה: החשודה שוחררה לביתה

ממתינים לתוצאות הבדיקה, אילוסטרציה (חדשות 2)

שוטרים שפשטו על דירתה של אישה בשנות ה-40 לחייה בתל אביב ביום חמישי האחרון, מצאו אצלה חומר החשוד כקוקאין במשקל 100 גרם. יחד עמה נעצר גם זמר שפרטיו נאסרו לפרסום בצו של בית המשפט.

בחקירתה נמצא שאין לה עבר פלילי, ולטענתה מדובר בכלל באבקת סוכר ולא בסם מסוכן. למרות זאת, בית המשפט החליט להאריך את מעצרה בחשד להחזקת סם ששוויו יכול להגיע ל-40 אלף שקלים.

האישה החליטה לערער על ההחלטה ופנתה לבית המשפט המחוזי ואף לעליון. החוקרים החליטו לשלוח את החומר למעבדה על מנת לאמת את החשדות נגדה, אך מאחר שבמהלך השבת המעבדה אינה עובדת, התוצאות לא הספיקו להגיע לבית המשפט עד הדיון שנערך אמש.

בצעד מפתיע ולא אופייני, הוחלט לשחרר את האישה לאלתר, למרות סעיף החשד החמור. גורם במשטרה כינה את ההחלטה "יוצאת דופן" ואמר שייתכן שהיא תשפיע על התנהלות המשטרה מעתה והלאה. לדבריו, תיבדק מתכונת שבה תורני מעבדה יעבדו גם בשבת. בינתיים האישה שוחררה לביתה עד להגעת תוצאות הבדיקה.

חנות הקורקינטים הסתירה מעבדת חגיגת

המשטרה בתל אביב פועלת סביב השעון לאיתור מפיצים ומשתמשים בסמים. רק ביום חמישי האחרון נתפסה מעבדת חגיגת גדולה בחנות קורקינטים בדרום תל אביב.

צוות החוקרים בראשות רב פקד רונה מורד פינגלאי, מצא מעבדה מהגדולות שנמצאו בתקופה האחרונה, שהכילה ציוד רב להכנת קפסולות של סם הפיצוציות ואף את החומר הפעיל בסם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק