רהט: נוקמים על רצח הנער בן ה-16

ביום שישי שעבר נערך ברהט מסע לוויה המוני. אלפים ליוו את ארונו של קייס אבו-סיאם, תושב העיר, בן 16 תלמיד מצטיין. במסע הלוויה השתתפו 2 מחבריו הטובים, שלמדו איתו יחד בבית ספר, הם גם החשודים ברצח. למה הם רצחו אותו? מהסיבה הכי עתיקה בעולם: קנאה. המסורת הבדואית קוראת לנקמת דם

הנקמה על רצח הנער קייס אבו סיאם לא איחרה לבוא: כשבוע לאחר שגופתו של אבו סיאם נמצאה בחולות רהט, הגיעו הערב אלמונים לביתו של אחד החשודים ברצח והציתו את ביתו באמצעות בקבוק תבערה. איש לא נפגע באירוע מכיוון שמשפחותיהם של החשודים ברצח הורחקו מרהט בהחלטת בני משפחת הנרצח.

החשד: התעללו בו ואז שרפו את גופתו

זירת הרצח (אתר פאנט)
שני הנערים שנעצרו בחשד לרצח הנער קייס אבו סיאם, בן ה-16, חזרו בהם כאמור מהודאתם. באמצעות עורכי דינם טוענים הנערים, כי ההודאה נגבתה בכוח. "הסכמנו להודות רק כי לחצו עלינו", אמרו, אך במשטרה מתעקשים שהם קשרו את עצמם למעשה.

לפי הודאתם במשטרה, סיבת הרצח הייתה קנאה על רקע הצטיינותו בלימודים, העובדה שהיה מחונן והיו לו הרבה חברים. הם רצו "ללמד אותו לקח".

מהחקירה עולה כי השניים לקחו אותו לחורשה, הכו אותו ודקרו אותו. לטענתם הם כלל לא התכוונו לרצוח את הנער, אבל דבר הוביל לדבר ובלהט הרגע הם החליטו לא להשאיר ראיות - כלומר לרצוח אותו. הם הציתו צמיגים ושרפו אותו בחורשה.

באזור ישנו גשר, ממנו החליטו הנערים להשליכו ואז הכו אותו שוב. הם התעללו בו במשך זמן רב, כי לא רצו שילשין עליהם.

תגובת הסנגוריה הציבורית: "מבלי להתייחס לגרסאות החשודים, אנו מבקשים להתריע על כך שחוקרי המשטרה ממשיכים להפר את החוק, ולרמוס ברגל גסה את זכויות החשודים הקטינים, כאשר הם גובים מהם הודעות מבלי ליידע אותם על זכותם להיוועץ בסנגור, וכאשר הם מובילים אותם ל'שחזור' מבלי שנפגשו עם עורכי דינם. מדובר בהתנהלות שערורייתית, שמעלה ספקות באשר למהימנות התמונה שאותה מציגה המשטרה לציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק