בר שירה: "לא הייתה מעילה של שקל"

החשוד בגניבת כספי שליט מגיב הערב לראשונה לחשדות נגדו, שהתפרסמו הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות". "העברתי את כל הכספים ישירות לעמותה", הוא מדגיש. כל מה שאומרים עליי הוא עלילה". פעיל במטה שליט: איפה הכסף?

החשוד בגניבה מגיב לחשדות: רונן בר שירה, הנחשד כי התרים כספים למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט ושלשל את הכסף לכיסו, מכחיש הערב בתוקף את החשדות כלפיו כפי שפורסמו בעיתון "ידיעות אחרונות". "העברתי את כל הכספים ישירות לעמותה", הוא אומר בראיון לתכנית "שש עם". "לא הייתה מעילה של שקל".

"צעדת שליט נוצרה ונוצקה מהידיים שלי", טען בר שירה. "משט שליט הייתה פנטזיה של הבולדוזר התמים יואל מרשק. יש לי את כל המכתבים והמסמכים המוכיחים את טענותיי. כל מה שאומרים עליי הוא עלילה".

מנגד, טען אחד מפעילי המאבק למען שחרור שליט, ירון שגיא, אמר היום בתכנית: "הזמן עושה את שלו וגלעד הופך להיות סוג של עסק מסחרי. עובדתית - תוכנן אירוע גיוס עבור גלעד על ידי בן שירה, אבל הכסף לא הגיע לפרוייקטים וגם לא לעמותה".

לאחר מכן המשיך שגיא: "נדלקו אצלי הנורות והחלטתי לקחת את הסיפור הזה הלאה. לא רציתי להפליל את בר שירה, כי אם רק לבדוק. אף גורם לא בדק".

"לא פניתי למשטרה - כדי לא לפגוע במשפחת שליט"

הבוקר חשף העיתון "ידיעות אחרונות" כי בתיאום עם הנהגת מטה המאבק למען החזרתו של גלעד שליט, יצא בר שירה למסע גיוס כספים למען החייל החטוף. המטרות היו ברורות: מימון אוטובוסים לקונצרט בגן אשכול ומשט מחאה מול חופי אשקלון. במקום להעביר את הכסף לעמותה, שכנע בר שירה אנשי עסקים רבים להעביר את הכסף לחשבונו האישי.

לאחר שהותרמו מאות אלפי שקלים, פרויקט המשט לא יצא לפועל. אולם הכסף מעולם לא הועבר לעמותה או הוחזר לאנשי העסקים הרבים שתרמו ברוחב לב. "לא קיבלתי ממנו קבלה והמשט לא יצא לפועל. הבנתי שנעשתה תרמית ורציתי לפנות למשטרה. נמלכתי בדעתי כדי שנושא שליט לא ייפגע", אמר עו"ד יעקב וינרוט שתרם לבר שירה.

נציגי משפחת שליט הגיבו לדברים: "גיוס כספים למען גלעד שליט נעשה אך ורק דרך 'קרן מאור - ושבו בנים לגבולם' בפיקוח רואה חשבון לפי דרישות רשם העמותות. למרבה הצער, ככל הנראה, נעשה שימוש ציני מצד גורם פרטי לגייס כספים שלא דרך העמותה לאירוע שהיה במחלוקת. משנודע על כך למשפחת שליט, היא הודיעה במכתב רשמי למארגי האירוע להפסיקו לאלתר. צר למשפחה שיש מי שמנצל את המצב בדרים פסולות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק