לאן נעלמו כספי התרומות של גלעד?

שיא של ציניות: אדם שביצע בעבר מספר תרמיות ומעשי נוכלות ואף ישב בכלא חשוד בהתרמת כספים למען החייל החטוף גלעד שליט - ולקיחת הכסף לעצמו. העיתון "ידיעות אחרונות" חושף הבוקר כי רונן בר שירה התרים מאות אלפים מאנשי עסקים, לא נתן קבלות והעביר את הכסף לחשבונו הפרטי. משפחת שליט: "ניצול ציני של מצבנו"

כספים על הגב של גלעד: כתבי העיתון "ידיעות אחרונות" חושפים הבוקר כי עבריין ידוע בשם רונן בר שירה חשוד שהתרים כספים למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט - ושלשל את הכסף לכיסו. בר שירה מצידו מכחיש את העניין.

לבר שירה עבר מפוקפק והיסטוריה עשירה שבמהלכה הצליח להפיל בפח עשרות אנשים וגופים כלכליים כדי לזכות בכספים. רבים לא האמינו שקצין החינוך מכפר יהושוע, "מלח הארץ" - טומן להם פח. הפעם הייתה זו משפחת שליט, שככל הנראה, רומתה.

"לא פניתי למשטרה - כדי לא לפגוע במשפחת שליט"

בתיאום עם הנהגת מטה המאבק למען החזרתו של גלעד שליט, יצא בר שירה למסע גיוס כספים למען החייל החטוף. המטרות היו ברורות: מימון אוטובוסים לקונצרט בגן אשכול ומשט מחאה מול חופי אשקלון. במקום להעביר את הכסף לעמותה, שכנע בר שירה אנשי עסקים רבים להעביר את הכסף לחשבונו האישי.

לאחר שהותרמו מאות אלפי שקלים, פרויקט המשט לא יצא לפועל. אולם הכסף מעולם לא הועבר לעמותה או הוחזר לאנשי העסקים הרבים שתרמו ברוחב לב. "לא קיבלתי ממנו קבלה והמשט לא יצא לפועל. הבנתי שנעשתה תרמית ורציתי לפנות למשטרה. נמלכתי בדעתי כדי שנושא שליט לא ייפגע", אמר עו"ד יעקב וינרוט שתרם לבר שירה.

משפחת שליט: "ניצול ציני של המצב"

בר שירה הגיב לדברים ואמר: "מדובר בדברים מצוצים מהאצבע ואם אני לא ראוי - למה יואל מרשק עבד איתי עד ממש עכשיו? הפסדתי כספים על ההתרמה למען שליט". יואל מרשק, ראש מטה המאבק למען גלעד שליט אמר מצידו: "נפלתי קורבן לנוכל. בסיפור הזה איבדתי את התמימות".

נציגי משפחת שליט הגיבו לדברים: "גיוס כספים למען גלעד שליט נעשה אך ורק דרך 'קרן מאור - ושבו בנים לגבולם' בפיקוח רואה חשבון לפי דרישות רשם העמותות. למרבה הצער, ככל הנראה, נעשה שימוש ציני מצד גורם פרטי לגייס כספים שלא דרך העמותה לאירוע שהיה במחלוקת. משנודע על כך למשפחת שליט, היא הודיעה במכתב רשמי למארגי האירוע להפסיקו לאלתר. צר למשפחה שיש מי שמנצל את המצב בדרים פסולות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק