ההערכה מתחזקת: התקיפה האלימה בת"א - על רקע אישי

במשטרה החליטו לתגבר משמעותית את הצוות שחוקר את התקיפה המסתורית של הצעירה בלב ת"א במטרה למצוא קצה חוט בתעלומה. במקביל מתחזקת ההערכה כי פני הצעירה הושחתו על רקע סכסוך אישי - ולא בגלל מניע ביטחוני. עד ראייה: "אני כל הזמן חושב מה היה קורה אם הייתי מתייחס מלכתחילה לצעקות האלה, אולי הייתי מצליח לעזור לה"

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות התקיפה המסתורית של צעירה בת 23 לפני כשבועיים במרכז תל אביב בניסיון למצוא קצה חוט בתעלומה.

בעקבות דיון הערכת מצב שקיים אתמול מפקד מחוז תל אביב, ניצב שחר איילון, הוחלט לתגבר את צוות החקירה מתחנת לב תל אביב ולהוסיף עוד 10 חוקרים ממפלג התשאול של מרחב ירקון.

רוצים לקבל עדכון כשצו איסור הפרסום בפרשה יוסר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כיוון החקירה המרכזי שנבדק כעת הוא כי התוקף השחית את פניה של הצעירה על רקע אישי, ולא ממניע ביטחוני. במשטרה חוקרים בין היתר אם הקורבן הייתה בסכסוך עם גורם כלשהוא שהיה מעוניין לפגוע בה, עקב אחריה ודקר אותה באכזריות בסכין. האפשרות שמדובר בשוד נפסלה כבר לפני כמה ימים, לאור סדר האירועים: התוקף תחילה דקר את הצעירה והשחית את פניה, ורק אז חטף את תיקה ונמלט.

עד ראייה: מצטער שלא הספקתי לעזור

הבוקר סיפר לגל"צ נחום דידי, עד ראייה לתקיפה בשדרות חן, על שאירע באותו הלילה. "שמעתי צעקות ורצתי לחלון", שחזר בריאיון לתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין. "הספקתי לראות בחור עם קסדה על הראש נאבק בצעירה, חוטף ממנה משהו ובורח על האופנוע. אי אפשר היה לזהות את הפנים שלו".

גם היום, שבועיים אחרי המקרה, מתקשה דידי לעכל את המחזה. "השניות המזעזעות האלה, שראיתי אותה דקורה. זה משהו לא רגיל, אירוע מסוג כזה שקורה בלב העיר, מקום שנחשב בטוח מאד. אני מקווה שיתפסו את הדוקר במהירות האפשרית ושזה לא יתברר כמשהו סדרתי", מדגיש דידי ואומר כי מצפונו לא שקט: "אני כל הזמן חושב מה היה קורה אם הייתי מתייחס מלכתחילה לצעקות האלה, אולי הייתי מצליח לעצור את זה. אני מצטער שלא הספקתי לעזור לה".