חשד: זייפו חשבוניות בהיקף של כמיליארד שקל

33 חשודים נעצרו בחשד שסחטו עסקים בקשיים באזור הדרום ואילצו אותם לשתף עמם פעולה בהונאה נגד רשות המסים. על פי החשד, העבריינים קיבלו עשרות מיליוני שקלים בעזרת חברות קש שהקימו, תוך שימוש באלימות ובאיומים. בהמשך הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בתל אביב

חשודים בביהמ"ש, אילוסטרציה (חדשות 2)

פרשת זיוף גדולה נחשפה היום עם מעצרם של 33 חשודים בהונאה וזיוף חשבוניות בהיקף של כמיליארד שקלים. רשות המסים והיחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) להב 433 עצרו היום עשרות עבריינים, חלקם מוכרים, בחשד שהשתייכות לרשת זיוף רחבה שפעלה באזור הדרום.

חקירה סמויה הובילה לחשיפת הפרשה המסובכת, שמבסגרתה הופצו על פי החשד חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כמיליארד שקל מרשות המסים, שהמע"מ בגינן הגיע לסכום של כ-160 מיליון שקל.

שיטת הפעולה הייתה פשוטה לכאורה: העבריינים איתרו בעלי עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים והציעו לספק להם חשבוניות פיקטיביות מטעם חברות קש, או חברות קיימות שהקימו, על שירותים או מוצרים שלא סופקו בפועל.

החשד: ניצלו את מצוקת בעלי העסקים

אותם בעלי עסקים, הגישו את החשבוניות הפיקטיביות לרשות המסים בבקשה לקבל החזר מע"מ, והעבריינים גזרו קופון מסכום ההחזר. בנוסף, בעלי העסקים דיווחו על ההוצאה דרש את ההוצאה בספרי העסק ובכך הקטינו את ההכנסה שעליה דיווחו במס הכנסה.

אך למרות שנראה שהעסקה משתלמת לשני הצדדים, החקירה העלתה שהשתלטות נעשתה תוך שימוש באיומים ואף באלימות, כשהעבריינים מנצלים את מצוקתם של בעלי העסקים ואת רצונם להתאושש כלכלית.

במקרים בהם הלווים לא עמדו בתנאי ההלוואה, השתלטו המלווים על העסק ועל חשבון הבנק שלו, הפיצו חשבוניות פיקטיביות על שם העסק ואף משכו כסף מחשבון העסק. בשעות הצהריים החשודים צפויים להגיע בזה אחר זה לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק