פרשת אינס: חקירת חגי פלג למשטרה

נציבות שירות המדינה הודיעה היום ליועץ המשפטי לממשלה כי היא ממליצה להעביר את חקירתו של מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים לשעבר חגי פלג לבדיקת המשטרה, בכל מה שנוגע לד"ר אורלי אינס. מהמכתב שנשלח ליועץ המשפטי לממשלה עולה כי בנציבות סוברים כי הנושא מצדיק בדיקה בהיבט הפלילי

נציבות שירות המדינה ממליצה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין בהמלצה להעביר את חקירת תלונתה של ד"ר אורלי אינס נגד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים לשעבר, חגי פלג, לחקירת המשטרה, כך פורסם הערב לראשונה במהדורה המרכזית.

במהלך החודשים האחרונים בחנה הנציבות את הנושא, כשלאחרונה נכתב בפנייה אל ויינשטיין כי החשדות שעולים מבדיקת התיק מעלות "חשדות לעבירות מין חמורות ביותר, כאלה שנציבות שירות המדינה לא יכולה לחקור".

כעת ממתינים בנציבות המדינה לפגישה עם היועץ, כשבסיומה יוחלט כיצד יש להמשיך לטפל בתיק. יש לציין בנוסף כי על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה גם תלונה של ד"ר אינס נגד ניצב אורי בר-לב, נספח המשטרה בוושינגטון לשעבר.

ראש מח"ש לשעבר: גרסתה של אינס נכונה במרביתה 

המחלקה לחקירות שוטרים המליצה בחודש נובמבר האחרון על הגשת כתב אישום נגד בר-לב בעקבות ראיות שהתגלו בחקירתו.

"המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה העבירה את סיכום תיק החקירה בענין ניצב בר-לב, כפי שנערך על ידי ראש צוות החקירה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה", לשון ההודעה. "על פי סיכום תיק החקירה, ממצאי החקירה מגלים, לדעת החוקרים, ראיות מספיקות לאישום לגבי ביצוע עבירות ניסיון למעשה מגונה בכוח והטרדה מינית על ידי ניצב בר לב בד"ר אורלי אינס". בכל הנוגע לתלונתה של מ', ממצאי החקירה אינם מגלים לדעת החוקרים, ראיות מספיקות לביסוס כתב אישום בעניין זה.

לפני כחודשיים טענה אינס כי פוטרה מתפקידה במשרד לביטחון הפנים, אך לאחר פרסום הידיעה החליט השר הממונה על המשרד יצחק אהרונוביץ' להקפיא את המהלך ולמנוע את פיטוריה של אורלי אינס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק