"תנ"צ ליאור בוקר נשרף בכרמל בגלל הצתת בית כנסת"

הרב רפאל בובליל מחדרה פרסם לאחרונה מכתב למאמיניו, בו טען כי בידיו "הסיבה האמיתית" למותו של תנ"צ ליאור בוקר ז"ל באסון הכרמל. לדברי הרב, שהיה מסוכסך עם בוקר, קצין המשטרה נספה בשריפה לאחר שהפיץ "עלילת דם" סביב הצתת בית כנסת בחדרה לפני כמה שנים. אלמנתו של בוקר הגישה היום תלונה נגד הרב בגין הסתה

נאווה בוקר, אלמנתו של תת-ניצב ליאור בוקר ז"ל, שנספה באסון השריפה בכרמל, הגישה היום תלונה במשטרת חדרה נגד הרב רפאל בובליל, ראש ישיבה מחדרה, בגין הסתה. הסיבה: דבריו של הרב לפיהם כי "בוקר נספה בכרמל כעונש על חקירת הצתת בית הכנסת בחדרה". 

תחילת הפרשה לפני כ-13 שנים, אז כיהן תנ"צ בוקר ז"ל כמפקד תחנת משטרת חדרה. כבר אז היה הרב רפאל בובליל מסוכסך עימו, במאבק שנגע לסוגיית שמירת השבת בעיר והנסיעה באזור בית הכנסת בשכונת נווה רותם בעיר. הרב בובליל סבר שיש לאסור על נסיעה באזור בית הכנסת, ואילו מפקד המשטרה בעיר סירב.

במהלך תקופת כהונתו של בוקר כמפקד משטרת חדרה פרצה שריפה בבית הכנסת המדובר, ומחקירת האירוע התברר כי מדובר בהצתה מכוונת. הרב בובליל ומאמיניו טענו כי החילונים תושבי חדרה הם שהציתו את המקום, אולם חקירת המשטרה בראשות ליאור בוקר העלתה כי דווקא בני ישיבה הם אלו שהציתו את השריפה, זאת כדי להאשים את התושבים החילונים של העיר בהצתה.

נאווה בוקר: "זו עלילה מרושעת"

בשבועות האחרונים הפיץ הרב בובליל מכתב בין מאמיניו, בו הוא מסביר כי מדובר ב"עלילת דם" שבוקר ז"ל היה שותף לה. לדבריו, זוהי "הסיבה האמיתית" למותו של תנ"צ בוקר ז"ל בשריפה בכרמל. בין היתר כתב הרב כי "תחת פיקודו של מפקד משטרת חדרה, שבא לגור בשכונתנו, בשבת חנוכה תשנ"ח הסיתו ראשי השמאל עד שנכנסו והציתו באש את התלמוד תורה שלנו בעיצומם של ימי חג החנוכה".

"אותו מפקד משטרה, בדיוק במלאת 13 שנה לשריפה, בשבת חנוכה, עלה קורבן עם הנשרפים בשריפה הגדולה ביערות הכרמל!", כתב הרב.

לאחר שהמכתב הגיעה לידיה של נאווה, אלמנתו של בוקר ז"ל, היא מיהרה להגיש תלונה נגד הרב בגין הסתה. בעקבות התלונה צפוי הרב להיחקר במשטרה. בוקר אמרה היום לחדשות 2, מיד לאחר הגשת התלונה: "אני לא מבינה איך אדם שקורא לעצמו רב בישראל מרשה לעצמו לומר דברים נוראיים כאלה. בעלי ליאור נהרג על קידוש השם כשניסה להציל אנשים אחרים. זו עלילה מרושעת ואני לא אשקוט על כך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק