הצעירה שהותקפה בת"א: ניסיון רצח ולא שוד

במשטרה עדיין מנסים להבין את הרקע לתקיפה המסתורית של הצעירה בשנות ה-20 לחייה לפני כשבועיים בשדרות ח"ן בתל אביב. ההערכה בשלב זה היא כי מדובר בניסיון רצח שהוסווה כשוד, זאת משום שהתוקף השחית תחילה את פניה של הצעירה ורק לאחר מכן חטף את תיקה. כל כיווני החקירה נבדקים, צו איסור פרסום הוטל על זהותה של הצעירה

במשטרת לב תל אביב עוסקים בכוחות גדולים בחקירת התקיפה האלימה של צעירה בשנות ה-20 לחייה, לפני כשבועיים בשדרות ח"ן בתל אביב. אלמוני רכוב על קטנוע התנפל עליה אז בשעת לילה מאוחרת, חתך באכזריות את פניה, חטף את תיקה ונמלט מהמקום. צו איסור פרסום מוטל על זהותה של הצעירה.

רוצים לקבל עדכון כשפרטי הפרשה יותרו לפרסום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה מעריכים כעת כי מדובר לא בשוד אלים שגרתי, אלא בניסיון רצח שהוסווה כשוד. הסיבה לכך היא סדר האירועים: התוקף התנפל על הצעירה בתחילה, חתך את פניה ואת צווארה בפראות ורק לאחר מכן, בעודה מוטלת שותתת דם על הקרקע, חטף את התיק שלה וברח בניסיון לשוות לתקיפה מאפיינים של שוד שהסתבך והפך לאלים.

כל כיווני החקירה נבדקים, כשהמטרה כעת היא לגלות למי היה מניע לפגוע כך בצעירה. בין היתר נבדקת האפשרות שהתקיפה הייתה על רקע עבודתה של הצעירה, בעמותה הפועלת לשחרור שבויים; אפשרות אחרת היא שהצעירה הכירה את התוקף אישית; וחשד נוסף, שנפסל בינתיים, היה עובד שפוטר על ידי הצעירה לפני כחצי שנה וביקש לנקום בה.

מאושפזת תחת אבטחה כבדה בבית החולים

הצעירה עצמה מאושפזת עדיין בבית החולים "איכילוב" בתל אביב תחת אבטחה כבדה במיוחד, גם של המשטרה וגם של המשפחה שלה שלא נותנת לאף אחד להתקרב לחדרה. הסיבה לכך: אותו אדם שניסה לפגוע בה יכול בקלות להגיע גם לבית החולים ולשוב ולתקוף אותה.

צוות המנהלה בבית החולים מתשאל את כל הנכנסים למחלקה בה מאושפזת הצעירה, ומוודא שאכן מדובר בקרוב של מי מהמאושפזים. גם החולים וגם הצוות קיבלו הוראה מפורשת שלא לדבר על המקרה, או על הצעירה, עם איש. אפילו הצוות הרפואי אינו יודע את פרטיה.

גורם שפגש את הצעירה סיפר אמש ל"ידיעות אחרונות" כי "אין שינוי במצבה הגופני, אולם מצבה הנפשי, הרעוע ממילא בעקבות התקיפה, הידרדר בסוף השבוע".

ביום חמישי האחרון הותר לפרסום כי צעירה בשנות ה-20 לחייה הותקפה לפני כשבועיים במרכז תל אביב ופניה נחתכו והושחתו. מצבה מוגדר קשה וטרם נעצר חשוד במעשה. מפרטי חקירת האירוע,  עולה כי הצעירה טיילה ב-6 בפברואר במפגש הרחובות הנביאים ושדרות ח"ן סמוך לחצות. לפתע הגיח אלמוני, התנפל עליה בסכין, חתך אותה בפניה וגנב את תיקה. על פי הדיווחים של עדי ראייה הוא נמלט מהמקום כשהוא רכוב על קטנוע.