החשודים ברצח הנער מרהט השתתפו בהלוויה

"כואב מאוד, לא רק למשפחה אלא לכל העיר", כך סיפר הבוקר לערוץ החדשות ריפעת אבו סיאם, דודו של הנער בן ה-16 שנרצח ע"פ החשד ביום שישי ברהט. "הנערים החשודים גרים בשכונה שלנו", הוסיף. אמש חזרו בהם שני הנערים מהודאתם בהתעללות ורצח הנער

ברהט ממשיכים הבוקר להתאבל על מותו של הנער קייס אבו סיאם, כשברקע נחקרות נסיבות הירצחו ושריפת גופתו. שני נערים חשודים במעשים הקשים, אך חזרו בהם מהודאתם.

"זו הרגשה קשה מאוד, כואב מאוד, המשפחה במצב לא טוב, כולם כועסים", אמר הבוקר לערוץ החדשות ריפעת אבו סיאם, דודו של קייס. "לא טוב לאף אחד בכל העיר לא רק במשפחה, כואב לכולם", הוסיף.

ריפעת סיפר על אחיינו. "אנחנו לא חשבנו לכיוון הזה אפילו לרגע אחד, אין לו בעיה עם אף בן אדם, הוא ואביו אנשים טובים וכולם אוהבים אותם. כל הקטע כאן לפי מה שהבנתי זה שהוא היה ראשון בבית הספר והילדים האלה קינאו בו". לגבי החקירה וההודאה עליה התחרטו החשודים אמר: "המשטרה יעשו את העבודה וזה מה שאני יודע".

"הם גרים באותה שכונה שלנו", סיפר על החשודים. "בכלל לא הייתה מחשבה על דבר כזה, ראינו את המשפחה שלהם בהלוויה. כולם היו שם, גם הילדים, כולם באו".

דודו של קייס הוסיף בכאב, "אף אחד לא האמין שזה יקרה עם הילד הזה. כולם אוהבים אותו. בלי שישאל את אבא שלו הוא לא יוצא מהבית. כל החברים שלו דתיים, נחמדים ומנומסים. הוא יוצא רק למסגד ולבית הספר".

החשד: התעללו בו ואז שרפו את גופתו

זירת הרצח (אתר פאנט)
שני הנערים שנעצרו בחשד לרצח הנער קייס אבו סיאם, בן ה-16, חזרו בהם כאמור מהודאתם. באמצעות עורכי דינם טוענים הנערים, כי ההודאה נגבתה בכוח. "הסכמנו להודות רק כי לחצו עלינו", אמרו, אך במשטרה מתעקשים שהם קשרו את עצמם למעשה.

לפי הודאתם במשטרה, סיבת הרצח הייתה קנאה על רקע הצטיינותו בלימודים, העובדה שהיה מחונן והיו לו הרבה חברים. הם רצו "ללמד אותו לקח".

מהחקירה עולה כי השניים לקחו אותו לחורשה, הכו אותו ודקרו אותו. לטענתם הם כלל לא התכוונו לרצוח את הנער, אבל דבר הוביל לדבר ובלהט הרגע הם החליטו לא להשאיר ראיות - כלומר לרצוח אותו. הם הציתו צמיגים ושרפו אותו בחורשה.

באזור ישנו גשר, ממנו החליטו הנערים להשליכו ואז הכו אותו שוב. הם התעללו בו במשך זמן רב, כי לא רצו שילשין עליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק