החשודים ברצח הנער חזרו מהודאתם

התפתחות בחקירת רצח בן ה-16 מרהט: פרקליטיהם של שני נערים שנעצרו בחשד לרצח חברם מהכיתה המקבילה טוענים כי הנערים אולצו להודות ברצח שלא ביצעו. קודם לכן מסרה המשטרה כי הנערים קשרו עצמם לרצח

שני הנערים שנעצרו בחשד לרצח הנער קייס אבו סיאם, בן ה-16, חזרו בהם מהודאתם. באמצעות עורכי דינם טוענים הנערים, כי ההודאה נגבתה בכוח. "הסכמנו להודות רק כי לחצו עלינו", אמרו, אך במשטרה מתעקשים שהם קשרו את עצמם למעשה.

מוקדן יותר נמסר כי שוטרי היחידה המרכזית של מחוז נגב עצרו שני קטינים בחשד למעורבות במעשה. לפי הודאתם במשטרה, סיבת הרצח הייתה קנאה על רקע הצטיינותו בלימודים, העובדה שהיה מחונן והיו לו הרבה חברים. הם רצו "ללמד אותו לקח".

מהחקירה עולה כי השניים לקחו אותו לחורשה, הכו אותו ודקרו אותו. לטענתם הם כלל לא התכוונו לרצוח את הנער, קייס אבו סיאם, אבל דבר הוביל לדבר ובלהט הרגע הם החליטו לא להשאיר ראיות - כלומר לרצוח אותו. הם הציתו צמיגים ושרפו אותו בחורשה.

באזור ישנו גשר, ממנו החליטו הנערים להשליכו ואז הכו אותו שוב. הם התעללו בו במשך זמן רב, כי לא רצו שילשין עליהם. כעת כאמור, הנערים חזרו בהם מהודאתם.

זירת הרצח (אתר פאנט)
גופתו של הנער, קייס אבו סיאם בן ה-16, נמצאה שרופה בחורשה סמוך לאולם הספורט ברהט. משפחתו של הנער החלה לדאוג לאחר שלא שב לביתו מאולם הספורט בו שהה. כשהבינו שהטלפון הנייד שלו מנותק, דיווחו בני המשפחה על הנער הנעדר. לאחר חיפושים באזור נמצאה גופתו החרוכה כשצמיג בוער מתחתיה.

"רואים שזה רצח מתוכנן", אמר אביו לגלי צה"ל. "הוא לא נוהג ללכת אל המקומות האלה, ואני לא יודע איך לקחו אותו לשם. רואים שזרקו אותו מהגשר לפי הדם שפזור שם".

כבר מראשית החקירה העריכו במשטרה כי הרקע לאירוע הוא סכסוך עם נערים אחרים. משפחתו אומרת כי בן ה-16 היה נער נורמטיבי. שבועיים לפני הרצח אירע רצח אחר באותה משפחה. הגיסה רצחה את הכלה, בת 19 בחודשי הריון מתקדמים, עקב סכסוך בין השתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק