ציון קינן מגיב להמלצה להעמידו לדין: ממשיך בתפקידי

בבנק הפועלים מנסים להרגיע את הרוחות למרות רעידת האדמה בעקבות ההמלצה להעמיד לדין שניים מבכירי הבנק. "העסקים כרגיל - אני ממשיך בתפקידי", הדגיש המנכ"ל ציון קינן והודה לתמיכת הדירקטוריון בו. שרי אריסון: הבנק חזק ויציב

יום לאחר המלצת המשטרה להעמיד לדין את ציון קינן ודני דנקנר, הגיעה הבוקר צמרת עובדי בנק הפועלים ובכירים במשק הישראלי לאירוע הפתיחה של תערוכת אמנות ישראלית שכל הכנסותיה קודש לוועד למלחמה באיידס.

בין מארחי התערוכה, שרי אריסון בעלת השליטה הבנק, יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי ומנכ"ל הבנק ציון קינן, שהתייחס לראשונה להמלצה להעמידו לדין על עבירות מרמה והפרת אמונים.

"אני מכבד את רשויות החוק", אמר קינן לחדשות 2 אך הדגיש כי בכוונתו להמשיך בתפקידו. "העסקים כרגיל", הבהיר. כאשר נשאל האם לקוחות הבנק צריכים להיות מודאגים בעקבות הטלטלה ב"פועלים", ענה: "הם צריכים לשמוח שזה הבנק החזק במדינה".

קינן ביקש להודות לדירקטוריון על התמיכה בו. "יש לנו דירקטוריון מדהים", הכריז. אני פה כמנכ"ל ואני עושה זאת באהבה רבה".

גם יו"ר הדירקטוריון יאיר סרוסי ביקש לשמור על אופטימיות. "אני גאה להיות יו"ר הדירקטוריון של אחד הבנקים החזקים בישראל", הצהיר. בעלת השליטה בבנק שרי אריסון ביקשה אף היא להרגיע את הרוחות. "הבנק חזק ויציב", אמרה אריסון.

טלטלה בצמרת הבנק

אתמול הודיעה היחידה לחקירות הונאה כי בתום חקירת חשד להתנהלות פלילית בין בכירים בהנהלת הבנק היא ממליצה להעמיד לדין את מנכ"ל הפועלים ציון קינן ואת דני דנקנר, ששימש יו"ר דירקטוריון הבנק.

בתום חקירה נרחבת, גורמים בהיחידה הארצית לחקירות הונאה סבורים שדנקנר ביצע עבירות שוחד, קיבל דבר במרמה והפר אמונים. קינן חשוד בעבירות מרמה והפרת אמונים. בסוף החודש שעבר נחקר  קינן במשך שעות ארוכות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה תחת אזהרה. בתום חקירתו הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

חקירתו של קינן היא ספיח לחקירה שהתנהלה נגד דני דנקנר בתחילת השנה שעברה שבסיומה הוא הודח מתפקידו. דנקנר נחקר לפני כשנה בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות על פקודת הבנקאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק