חשד: גנבו חפצי קודש מאיטליה והבריחו אותם לישראל

חפצי יודאיקה בשווי של למעלה ממיליון דולרים נתפסו אתמול בת"א עם מעצרם של 4 חשודים תושבי המרכז, בחשד שהיו מעורבים בגניבתם מבית הכנסת הגדול במילאנו והבריחו אותם לישראל. למרבה המזל, במשטרה מעריכה כי החשודים שנעצרו לא הספיקו למכור חלק מהחפצים שברשותם. הבוקר ידון בימ"ש השלום בת"א בהארכת מעצרם

החפצים נתפסו לפני שנמכרו. אילוסטרציה (רויטרס)

ארבעה תושבי המרכז, בני 21-24, נעצרו אתמול בחשד שהיו מעורבים בגניבת חפצי יודאיקה בשווי של למעלה ממיליון דולר מבית הכנסת הגדול במילאנו והבריחו אותם לישראל. הארבעה חשודים כי התכוונו לסחור בפריטים הגנובים.

תחילת הפרשה בשבוע שעבר, אז הבחינו בבית הכנסת כי החפצים היקרים נגנבו. על פי החשד, נגנבו החפצים על ידי אדם שהתחזה ליהודי דתי והתפלל בבית הכנסת, ואז גנב את החפצים. לאחר חקירה מהירה בשיתוף פעולה בין ישראל לאיטליה, התברר כי המעורבים בגניבה נמצאים באזור תל אביב ומנסים לסחור בחפצים הגנובים.

"אנחנו עדיין לא יודעים אם בידנו הגנב עצמו או רק החשודים שסייעו לו", אמר היום רב פקד משה כץ, עוזר דוברת מחוז תל אביב במשטרה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מה שבטוח הוא שכולם חלק מהגניבה הזאת", הוסיף.

למרבה המזל, במשטרה מעריכה כי החשודים שנעצרו לא הספיקו למכור חלק מהחפצים שברשותם, זאת למרות שהספיקו לנהל מגעים עם קונים פוטנציאלים ולאחר שקיבלו הערכות לשווי הרכוש. הבוקר הם יובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק