מנכ"ל בנק הפועלים נחקר תחת אזהרה

מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן נחקר תחת אזהרה בחשד לקבלת דבר במרמה. החקירה עסקה סביב הלוואה שאישר לדני דנקנר. בתום החקירה שוחרר קינן בתנאים מגבילים

מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן. ארכיון (חדשות 2)

המשטרה הודיעה הערב כי מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן נחקר היום באזהרה בחשד לקבלת דבר במרמה והפרת אמונים בעקבות הלוואה שאישר לדני דנקנר בהיותו יו"ר דירקטוריון הבנק בניגוד לנהלים.

במהלך היום נחקר קינן במשך שעות ארוכות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה תחת אזהרה. קינן חשוד בסיוע לקבלת דבר במרמה והפרת אמונים בתאגיד. בתום חקירתו הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

חקירתו של קינן היא ספיח לחקירה שהתנהלה נגד דני דנקנר בתחילת השנה שעברה שבסיומה הוא הודח מתפקידו. דנקנר נחקר לפני כשנה בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות על פקודת הבנקאות.

חשד: אישר הלוואה בניגוד לנהלים

מבנק ישראל נמסר בתגובה: "בהמשך לידיעות שפורסמו בכלי התקשורת השונים אודות חקירתו במשטרה של מר ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים, מבקש הפיקוח על הבנקים להבהיר, כי הוא מיודע אודות הנושא ועוקב אחר ההתפתחויות בו".

"עוד מבקש הפיקוח להבהיר, כי לבנק הפועלים שדרה ניהולית מקצועית ורחבה, המבטיחה את יכולתו להמשיך ולפעול ללא הפרעות, למרות אירוע זה. בשל חקירת המשטרה, מנוע הפיקוח על הבנקים מלהתייחס לפרטי האירוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק