שוטרים מחקו ראיות - האנסים המשיכו לתקוף

שני אנסים מסוכנים תוקפים כבר 3 שנים באזור הצפון. למשטרה נשלחו כבר לפני שנים נתוני הדנ"א המרשיעים, אבל מישהו, קצת קשה להאמין - מחק את הדואר האלקטרוני. פרסום ראשון של מה שנראה כמחדל חמור של המשטרה

רשלנות משטרתית: שני גברים שתקפו ואנסו באופן סדרתי נשים באזור הצפון לאורך השנים האחרונות, הסתובבו חופשיים למרות שנמצאו נגדם ראיות. הסיבה: המשטרה מחקה את המסמך בו הייתה התאמת הדנ"א שלהם.

א' מחכה כבר שלוש שנים שהמשטרה תפענח את האונס שעברה על ידי שני גברים. בינואר 2008 הם לקחו אותה ממועדון בו עבדה לביתה, ובדרך סטו ליער בצד הדרך.  "הם עצרו את האוטו, פשוט הצעיר יותר בא ונתן לי סטירה. פשוט רעדתי כולי. חסרת אונים הרגשתי. הצעיר יותר אנס אותי פעמיים. אחרי שהוא סיים, נתן כביכול אישור לגבוה יותר", היא משחזרת.

אחרי שעה ארוכה של התעללות, הצליחה א' לברוח לכפר סמוך ולהזעיק את המשטרה. היא מסרה עדות, עברה בדיקות ואפילו נתנה דגימות דנ"א של החשודים. לאחר מכן, כשנלקחה לחקירה, היא הותקפה על ידי חוקרת המשטרה.

הראיות התגלו רק לאחר 3 שנים

"הרגשתי שהיא מדברת איתי כאילו אני הנאשמת", מספרת א'. "פשוט לא יכולתי לסבול את העלבון הזה מהם". ויש המשך - הסלולרי של א' נגנב על ידי האנסים והמשיך לפעול באזור סכנין, אבל החשודים לא אותרו לאחר שתחנות המשטרה משגב וכרמיאל התווכחו באחריות מי נמצא תיק החקירה.

באוגוסט 2008 מודיעים מהמטה הארצי כי יש פענוח, כי נמצאה התאמת דנ"א ונמצאו החשודים במעשה, אך קשה להאמין אבל המסמך שנשלח למרחב הגליל פשוט נעלם מתיק החקירה. כתוצאה מכך האנסים נותרו חופשיים והמשיכו לתקוף.

בחודש שעבר נאנסה עוד צעירה מצפת, אך הפעם הצליחו שוטרי משטרת משגב לעצור את שני החשודים בחשד שביצעו את המעשה.

לאחר שעברו על תיקי אונס קודמים מהאזור, התגלה המסמך הנעלם והתברר כי מדובר בשניים שאותרו בעבר, אך לא נעצרו. היום השניים עצורים ובקרוב יואשמו בשורת מעשי תקיפה מינית ואונס שאירעו לפני שלוש שנים.

במשטרה ישנה מבוכה רבה נוכח הגילוי. במכתב שנצא בבית המשפט כתבו קציני המדינה לפרקליט מחוז חיפה: "מדובר ברשלנות פושעת של מערכת שלמה שכשלה בטיפול בתיקי אונס".

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק