ריקו שירזי: "אבוטבול יכול לישון כמו תינוק"

מעצרם של ראשי משפחות הפשע שלום דומרני, ריקו שירזי ו"חייל" מטעמו הוארך היום בשלושה ימים, בחשד לתכנון חיסולו של פרנסואה אבוטבול. "אם לא ישחררו אותי היום, אז מחר או מחרתיים", אמר שירזי לעיתונאים. בינתיים נודע לחדשות 2 באינטרנט כי עצור רביעי בפרשה - עיזאת חמד - חשוד שתכנן לפגוע בריקו שירזי

מלחמה בעולם התחתון: בעוד בית משפט השלום בראשון לציון דן בהארכת מעצרם של שלום דומרני, ריקו שירזי וחייל נוסף מטעמו בחשד לתכנון התנקשות בפרנסואה אבוטבול, מתברר כי עבריין בכיר אחר - עיזאת חמד - חשוד בתכנון התנקשות בריקו שירזי.

ראש משפחת הפשע ריקו שירזי אמר היום בבית המשפט: "ממה שנוגע אליי, פרנסואה אבוטבול יכול לישון כמו תינוק". מעצרם של דומרני, שירזי וה"חייל" שלומי גלאם הוארך בשלושה ימים, לאחר שהמשטרה ביקשה חמישה ימים.

נציג המשטרה בדיון הציג ראיות לפיהן דומרני ושירזי תכננו לפגוע באבוטבול, במהלך ארוחת צהריים שאכלו בשוק נתניה. שירזי אמר לעיתונאים בדיון: "אכלנו צהריים, היו שם 25 אנשים. סתם עוצרים אותי. אם לא ישחררו אותי היום, אז מחר או מחרתיים. הכל קשקוש".

עיזאת חמד חשוד שתכנן את חיסולו של ריקו שירזי

עצור נוסף בפרשה הוא עיזאת חמד, שהדיון בעניינו התקיים בנפרד מהשלושה האחרים. מקור ביאחב"ל מסר לחדשות 2 כי חמד נעצר בכלל בחשד לקשירת קשר לפגוע בלא אחר מאשר ריקו שירזי עצמו. בעקבות זאת מצטייר החשד לפיו נוצרו שני מחנות יריבים בקרב משפחות הפשע באזור נתניה: האחד כולל את ריקו שירזי ואת שלום דומרני, שתכננו לפגוע בפרנסואה אבוטבול עם שחרורו מהכלא, ואילו המחנה השני כולל את פרנסואה ואת עיזאת חמד שחבר אליו - כדי לפגוע ביריבם ריקו שירזי.

עורך דינו של שירזי, משה שרמן, אמר כי "אין למשטרה ראיות כדי להשאירו במעצר. העיתוי תמוה בעיני: היום מתקיימת אזכרת ה-30 לאביו של שלום דומרני. כמו כן, במשטרה יודעים שריקו שירזי מתכנן לטוס ביום רביעי".

בתום הדיון נקבע כי דומרני יוכל להשתחרר היום אחר הצהריים לאזכרה של אביו באשקלון, אך נאסר עליו ליצור קשר עם אף אחד מלבד בני משפחתו הקרובים.

אבוטבול: "דומרני ושירזי חברים שלי"

פרנסואה אבוטבול השתחרר רק לפני חודש מהכלא. במשטרה כבר התקבל מידע על התארגנות לחסל אותו, אבל הוא טוען כי החשודים, ריקו שירזי, שלום דומרני ושני עבריינים נוספים לא יעזו לעשות לו דבר כזה.

"הם חברים שלי", אמר אמש אבוטבול בראיון בלעדי לחדשות 2, "אני חבר של כולם - אין לי בעיה עם אף אחד". אבל ביאחב"ל סבורים אחרת. לחוקרים הגיע מידע שעל פיו בשבוע שעבר התקיימה פגישה במסעדה בנתניה בה השתתפו שירזי, דומרני, והעבריין עיזאת חמד מיפו. שם, טוענים החוקרים, סוכם העניין.

על פי הידוע, אבוטבול חבר אחרי שחרורו ממאסר לאנשי ארגון הפשע של משפחת ג'רשי ולחמד. הם התכוונו לשקם את אימפריית העסקים והפשע של משפחת אבוטבול בנתניה ובסביבה. מנגד התארגנו העבריינים הבכירים דומרני, שירזי ומשפחות קראג'ה וחרירי, שהחליטו, כך על פי חשד, לסכל את שובו של אבוטבול. אותו זה לא מרשים.

"אני לא פוחד מאף אחד", הוא מכריז. "אני בנתניה הייתי השבוע פעמיים ואני אסתובב איפה שאני רוצה בכל זמן נתון. עושה עסקים".

אבוטבול לא רק שאינו נרתע, אלא גם נחלץ לסייע לחברים בעת צרה. "אני מוכן לשלוח עורך דין לשלום דומרני, לריקו ולעיזאת חמד", הוא מבהיר, "אני לא יודע אם יש להם בעיה של מזומנים, אם צריכים - בכיף". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק