פרופ' איתן ששינסקי קיבל איומים על חייו

המשטרה חוקרת בשבועות האחרונים מי עומד מאחורי איומים שקיבל פרופ' איתן ששניסקי, שעמד בראש הוועדה למיסוי תמלוגי הגז. ששינסקי התלונן במשטרה ואף דיווח כי הוא חושד שמצותתים לטלפון שלו. טרם ברור אם ישנם חשודים במעשה

TO המלחמה נגד המיסוי על הגז עולה מדרגה? במשטרה אישרו הערב כי העומד בראש הוועדה לבחינת מיסוי תגליות הגז הפרופסור איתן ששינסקי, התלונן בעקבות איומים שקיבל על חייו, כך דווח בגלי צה"ל.

ששינסקי התלונן לפני כשלושה שבועות על כך שקיבל איומים על חייו, ואף כי הוא חושש שמצותתים למכשירי הטלפון שלו. עדיין לא ברור אם ישנם חשודים לביצוע המעשים.

בעקבות התלונה שהוגשה, המשטרה פתחה בחקירת המקרה, ואף לקחה לבדיקה מחשבים מביתו של ששינסקי, אליהם התקבלו ככל הנראה חלק ממכתבי האיום.

הבוקר: הממשלה אישרה את המלצות הוועדה

הממשלה אישרה הבוקר את ההמלצות הסופיות של ועדת ששינסקי, להעלאת חלקה של המדינה בהכנסות מתגליות הגז והנפט ל-52%-62% - זאת לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט בשבוע שעבר לאמץ את ההמלצות הסופיות.

21 שרים תמכו בהצעה, ואילו חמשת שרי ישראל ביתנו התנגדו. השרים משה כחלון ויוסי פלד נמנעו. כחלון נמנע בשל קרבתו לקובי מימון ואילו השר פלד הסביר כי היה שותפו שליצחק תשובה, בעלי חברת דלק, לפני כ-20 שנה ועל מנת למנוע לזות שפתיים, ולו למראית עין, לא ישתתף בהצבעה.

יו"ר ש"ס, אלי ישי, שסיעתו תמכה בהמלצות, הודיע כי אם לא יוחלט לאן מועברים כספי התמלוגים, ש"ס תתנגד בהצבעה בכנסת. "נכון לרגע זה לא ברור מה קורה עם התמלוגים ולכן הזירה האמיתית של המאבק תהיה בכנסת. אני לא מתכוון להעביר את המסקנות אם לא יהיה ברור לאן מועברים התמלוגים", הצהיר.

השלב הבא של דוח ששינסקי יהיה בוועדת השרים לענייני חקיקה בעוד 3 שבועות. לאחר מכן תעבור הצעת החוק לקריאה ראשונה בכנסת, משם יוכן החוק בוועדות הכנסת ואז תובא ההצעה לקריאה שנייה ושלישית בכנסת - עד סוף חודש מארס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק