חשד: דומרני ושירזי התכוונו לחסל את אבוטבול

העבריינים שלום דומרני וריקו שירזי נעצרו יחד עם כמה מאנשיהם על ידי היאחב"ל וימ"ר ת"א. הם נחקרים בשעה זו. בין השאר נבדק החשד שמדובר בכוונה לפגוע בפרנסואה אבוטבול, שהשתחרר מהכלא רק לפני כמה שבועות

המשטרה נגד ראשי משפחות הפשע: אנשי היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים (יאחב"ל) בשיתוף היחידה המרכזית של מחוז תל אביב עצרו היום את שני העבריינים שלום דומרני ואריה "ריקו" שירזי, יחד עם אנשים נוספים שפעלו עמם. החשד: השניים חברו לצורך מטרה משותפת: התנקשות בפרנסואה אבוטבול, שהשתחרר לפני כמה שבועות מהכלא.

שירזי ודומרני, שנחשב ראש ארגון הפשע הגדול בדרום, נעצרו בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע באזור המרכז. שוטרי היחאב"ל עצרו את דומרני ואנשיו, בעקבות מידע מודיעיני שנאסף בשבועות האחרונים. ממידע ראשוני עולה שברשותו של אחד מהם נמצא נשק. לאחר החקירה, ובהתאם להתפחויות בה, יוחלט בהמשך האם לבקש את הארכת מעצרם.

דומרני מוגדר כ"יעד מספר אחת של מחוז הדרום" והוא חשוד בעין היתר בתקיפה ובחטיפה. הוא נעצר בתחילת חודש פברואר 2009 בחשד לתקיפה וניסיון חטיפה של אדם נוסף מוכר למשטרה, אבנר הררי. בית המשפט קבע בעבר כי יש יסוד סביר להאמין שדומרני וחבורתו הם תוקפי הררי, אך סירב לקבל את עמדת הפרקליטות כי היה ניסיון חטיפה, מאחר והתקיפה הייתה ספונטנית ועדותו של הררי "מוגזמת". 

שבעה חודשים לאחר מכן, נעצר דומרני יחד עם 14 מאנשיו בחשד להלבנת הון בהיקף של מליוני שקלים. במבצע שכונה "רוח סתיו" פשטו 220 שוטרים, חבלנים וכן כלבים על בתיו של דומרני ואנשיו במושב עוצם, אשקלון, בת ים וראשון לציון.   

במאי 2009 עצרו שוטרי להב-יאחב"ל את אריה "ריקו" שירזי בחשד שסיוע לרצח ארתור מטייב בחודש אפריל, וכן בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע. מטייב נדקר למוות במהלך קטטה באזור התעשייה החדש בנתניה בפסח. הוא נמצא שרוע ומדמם על הרצפה בתחנת דלק, סמוך למבנה בו מתנהלים משחקי הימורים. על פי הערכת המשטרה הרקע למעשה הוא מאבקי שליטה על העסקים הלא חוקיים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק