החשוד ברצח האישה וגלגולה בשטיח: סוכן משטרה לשעבר

רצח שרית בנית זיקרי לפני שבוע וחצי זעזע את המדינה. גופתה נמצאה מגולגלת בשטיח במרפסת ביתה ובן זוגה נעצר בחשד למעשה. היום התיר ביהמ"ש לפרסם את שמו של החשוד, יצחק אדרי, סוכן משטרה

בשעות הצהריים הותר לפרסום שמו של החשוד ברצח שרית זיקרי בת ה-40, אם לארבעה, שגופתה נמצאה לפנות בוקר מגולגלת בשטיח במרפסת ביתה בשבוע שעבר. יצחק אדרי, הוא החשוד שביצע את הרצח המזעזע. בנוסף, הותר לפרסום כי אדרי הועסק במשך מספר חודשים כסוכן משטרתי במשטרת ישראל. מעצרו הוארך היום בחמישה ימים בבית משפט השלום בירושלים.

עוד בטרם נתפס, הוא ניתק קשר עם מפעיליו ונעלם מבלי להשאיר עקבות. בעקבות פעילותו כסוכן נעצרו בימים האחרונים שלושה גברים תושבי ירושלים החשודים כי ניסו לסחוט ולפגוע בקבלן ירושלמי, בעקבות סכסוך כספי ביניהם. מעצרם הוארך בבית משפט השלום.

בשבוע שעבר נלקח אדרי לבדיקה פסיכיאטרית, שבעקבותיה הוא נמצא כשיר לשהות במעצר. יחד עם זאת, החוקרים לא שוללים לשלוח אותו לבדיקה נוספת בהמשך. השופטים ציינו כי קיים יסוד סביר להניח שהחשוד ביצע את הרצח ואף טשטש ראיות.

חשבון הפייסבוק שניהל החשוד ברשת החברתית, מגלה מעט על מצב רוחו בחודשים שקדמו לרצח. בתכתובות שפרסם לפני כחצי שנה הוא מספר על  מצבו הנפשי. באחת מהן כתב: "אלוהים, מה יהיה עם החיים האלה... עד מתי נסבול".

יממה לפני כן ציין החשוד כי הוא במצב ירוד. "היום אני במצב רוח לא הכי טוב... אני עובר רגעי משבר קשים במיוחד אבל אני מאמין שאני אתגבר בעזרת השם", כתב אדרי. "מה לעשות יש רגעי משבר כאלה בחיים וצריך לעבור אותם".

ילדי הנרצחת עברו להתגורר בבית הסבא והסבתא

מאז מציאת הגופה שוררת אווירה קשה בקרב בני המשפחה, שהתגוררו בדירה כל אותו הזמן. הילדים, שהקטן שבהם בן שמונה, והגדולה חיילת בת 19, עברו להתגורר בבית הסבא והסבתא בשכונת גילה בירושלים. הבת הגדולה היא שחשדה שמשהו אינו כשורה לאחר שלא הצליחה ליצור קשר עם אמה.

הגופה נמצאה במצב של ריקבון, ומהחקירה עולה כי היא נחנקה למוות בעזרת אזיקונים. מאז שכבה הגופה במרפסת כשהתריס מוגף, לאחר שאדרי, על פי החשד, אמר לילדיה של שהתריס התקלקל וביקש שישאירו אותו מוגף.

עוד עולה מהחקירה כי אדרי סיפר לילדים שהוא והאם יוצאים לנופש בצפון, ובהמשך השבוע שלח מיסרונים ממכשיר הטלפון הנייד שלה. על פי החשד, הוא עשה זאת כדי לא לעורר את חשדם, אחרי שהשניים לא חזרו לדירה. באחד מההודעות שנשלחו ממכשיר הנרצחת נכתב: "אנחנו מבלים יפה".

כל אותו הזמן, ילדיה של האישה, המשיכו לנהל את חייהם בשגרה כשגופת אמם מעבר לתריס. רק ביום ראשון בשבוע שעבר, החלו הילדים לחשוד ופנו למשטרה - שפתחה בחקירה, בעקבותיה נעצר אדרי בביתו בבית שמש. לדברי המשטרה הוא שיתף פעולה בחקירה ואף הודה בביצוע הרצח. בתום חקירתו  הוביל אדרי את השוטרים לגופה שהייתה עטופה בשטיח במרפסת הדירה.

הנרצחת חיה עם בן זוגה אדרי במהלך השנה וחצי האחרונה, כשבחלק מהזמן הוא שהה בביתו בבית שמש. שכנתה של הנרצחת סיפרה על אישה חמה שדלתה תמיד הייתה פתוחה והתקשתה לעכל את הבשורה. "בן הזוג היה אדם צנום ושקט, לא תקשרתי איתו יותר מדי אבל קשה לי להבין איך הדבר הזה קרה", אמרה. לדברי המשטרה, האישה התלוננה בעבר על אלימות מצד בעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק