אלימות ויריות באוויר בקרב הסופרמרקטים בין "רמי לוי שיווק השקמה" ל"אושר עד"

התחרות על הכיס של הצרכן הגיעה לשיאה היום בבני ברק, כשעובדי "רמי לוי שיווק השקמה" ורשת "אושר עד" החלו לתקוף אחד את השני בתגרה שהגיעה עד ליריות מאבטחים באוויר. הגרסאות לסיבה שהובילה לפרוץ האלימות סותרות, כאשר כל אחד מהצדדים מאשים את השני בניסיון ליצור פרובוקציה ובתקיפה

התחרות הקשה בין רשתות השיווק גלשה היום לאלימות פיזית כאשר בשעות הצהריים פרצה תגרה אלימה בין עובדי סניף רשת "רמי לוי שיווק השקמה" לעובדי רשת "אושר עד" בבני-ברק.

התגרה האלימה, שבה נטלו חלק עובדים רבים של שני הסניפים, כללה מכות תוך שימוש באלות. בשלב מסוים ירה מאבטח של רשת "אושר עד" לאוויר, וזאת ככל הנראה מחשש לחייו. משטרת רמת-גן עצרה לחקירה את סגן מנהל הסניף של רמי לוי ושני עובדים נוספים. בנוסף עוכב לחקירה בכיר ברשת "אושר עד", ככל הנראה מנהל הסניף בבני-ברק.

מי החל באלימות? הגרסאות סותרות

על הסיבה שבגינה פרצה התגרה ונסיבותיה הגרסאות סותרות. רמי לוי, בעל השליטה ברשת "רמי לוי שיווק השקמה", טוען כי עובדי "אושר עד" הם שהחלו באלימות. לעומתו, טוען אברום משה מרגלית, מנכ"ל ומבעלי רשת "אושר עד", כי כ-30 עובדים של רשת רמי לוי הגיעו לסניף "אושר עד" במטרה לחולל מהומות, והם אלה שפתחו בתגרה.

לדברי לוי, "מנהל הסניף הלך לעשות השוואת מחירים, וכל המאבטחים ב'אושר עד' התנפלו עליו. הם איימו עליו עם סכין יפנית, ולכן הוא קרא לעזרה מהעובדים בחנות. זו לא הפעם הראשונה שמאבטחים של 'אושר עד' מתנפלים על עובדי הסניף".

היועץ המשפטי של רמי לוי עו"ד רן אפרתי אמר כי שוחח אישית עם סגן מנהל הסניף מורד אמין שעוכב לחקירה במשטרה. לדברי אפרתי, "מורד אמין הוא ערבי, וכשהוא הגיע ל'אושר עד' לסקור מחירים, שישה אנשים נצמדו אליו מקדימה ואחר-כך שישה אנשים מאחור. הם חתכו לו את החולצה והז'קט בסכין יפנית ואמרו לו שהוא לא ייצא משם חי. הוא התקשר לקב"ט הסניף להזעיק עזרה, והוזמנה המשטרה".

"זהו שקר וכזב", אמר מרגלית בתגובה. "אני מעולם לא ביקרתי באף חנות של רמי לוי. היום נעשה מעשה. הוא הביא 30 ערבים עם חולצות שכתוב עליהם רמי לוי, הם נכנסו לסניף, היכו את מנהל הסניף מכות רצח, הפכו 12 עגלות של לקוחות, התפרעו בחנות ועשו פוגרום".

מנכ"ל "אושר עד": "כך רמי לוי מתמודד עם תחרות"

"הערבים שלו באו במכוון כדי לעשות פוגרום בחנות", הוסיף מרגלית. "מנהל החנות וסגן מנהל החנות של רמי לוי באו והרביצו בפועל לעובדים שלנו והפכו עגלות של לקוחות. הכול מצולם ומתועד", טען.

"רמי לוי מסלף את העובדות. איפה שהוא לא מתמודד עם תחרות, הדרך שלו להתמודד היא בדמגוגיה", אמר מרגלית בכעס. "לשופרסל הוא עושה דמגוגיה בעיתונות ועם מתחרים רציניים הוא מביא חמולות של 30 ערבים ובני מיעוטים לחנות שלנו. זו הדרך שלו להתמודד עם תחרות", הטיח ביריבו.

רשת "אושר עד" פועלת במגזר החרדי. מדובר ברשת צעירה שמונה ארבעה סניפים וזוכה להצלחה במגזר. לפני כחודש פתחה "אושר עד" סניף ראשון בבני-ברק, לא הרחק מהסניף של רשת רמי לוי שיווק השקמה, ומאז המתח בין הצדדים רק הלך והתגבר.

 רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק